HDP’li Gergerlioğlu’ndan, Hablemitoğlu suikastı zanlılarından Göktaş’ın yakalanmasına ilgilendiren izah

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Soylu Hablemitoğlu suikastı zanlılarından firari zahmetli albay Mustafa Uzun Göktaş’ın Bulgaristan’da yakalanmasına ait,” Türkiye’de bulunamayan bu erkek, Bulgaristan’da bulundu. Türkiye’ye ati mi, anlatım verecek mi bilmiyoruz ama bu cinayetin ardında suratsız ilişkiler var.” dedi.

Gergerlioğlu, Meclis’te düzenlendiği matbuat toplantısında, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Temiz Hablemitoğlu suikastı zanlılarından firari zor albay Mustafa Uzun Göktaş’ın Bulgaristan’da yakalanmasını değerlendirdi.

Cinayet zan?lısı Göktaş’ın Türkiye’deki adreslerinin bilinmesine karşın kaçmasına göz yumulduğunu kanıt eden Gergerlioğlu, Göktaş’ın Türkiye’ye iade edilip edilmeyeceğini sordu.

Gergerlioğlu, “Ne doğru ki Türkiye’de bulanamayan bu hayat Bulgaristan’da bulunuvermiş. Türkiye’ye ati mi, ifade verecek mi bilmiyoruz amma bu cinayetin ardında sakil münasebat var. Bir koyu izzet ağı var. Bu konunun üstünde durmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Share: