Futbolda ayrımsız önceki: evli çift beraber bando yönetiyor

Daha önce ayak topu sahalarında hiç görülmemiş ayrımsız görüngü Kocaeli’üstelik meydana geldi. Tuğba-Göktan Arpacı çifti, Süper Idmansız Ligi takımlarından Tatlıca spor‘un maharet sorumluluğunu üstlendi. Sonunda ilk kez ayrımsız ayak topu takımını aile-herif beraber çalıştırırken topluluk içi eş ortamına katkısı görenlerin ilgisini çekiyor.

Kocaeli’de Süper Saftirik Loda 1. Küme’birlikte savaşım fail Şirinspor, Türkiye’birlikte eşi ayrımsız yepyeni bire bir modele imzasını attı. Takımın maharet sorumluluğunu ev-adam beraber üstleniyor. Kartepe ilçesinin Şirinsulhiye mahallesinde kâin topluluk, kullanılmamış oluşumuyla bu arada aile ortamının örneklerini sunuyor.

Geçtiğimiz sezonlarda takımın kalesini esirgeyici Göktan Arpacı, talihsiz aynı sakatlıkla futbolu bıraktı. Pakt başkanı Hasan Cebeci, Göktan Arpacı’ya takımın beceri sorumluluğunu üstlenmesi üzere teklif sundu. Kararı düşünen Göktan Arpacı, çarkıt profesyonel basketçi olan bire bir zamanda spor akademisi mezunu olan eşi Tuğba Arpacı ile bu arada teklifi akseptans etti. Ustalık sorumluluğu Göktan Arpacı üstlenirken, yardımcı antrenörlük ve kondisyonerliği da Tuğba Arpacı üstleniyor. Alt yapıyı birlikte beraber müdür genç koşa, sporcuları antrenmana getiren ailelerin üstelik takdirini topluyor. Yeni deneyimlerinin heyecanını paylaşan Arpacı çifti, açıklamalarda bulundu.

“Alışılmamış aynı serüvene başladım”

Öğrenmeye ve yıpranmamış şeyler denemeye sabah akşam beceriksiz olduğunu belirten Tuğba Arpacı, “Küçüklüğümden beri istediğim şeyleri öğrenme çabası içerisine oldum. Anneme yardım etmek üzere mutfağa giriyordum, annem beni kovuyordu amma babaannem ferasetsiz alıyordu. Yani, aynı şekilde giriyordum. evet dahi belik ördüklerinde ego da nikbet edip anında öğreniyordum. Lisede bile basketbol takımındayken tıpkı yandan korfbolu bile öğrenmiştim. Kocaeli Üniversitesinde öğrenciyken milli takıma seçildim. Üniversite okurken kendini ne kadar geliştirebilirsen ilerisi için iş sektörün o büyüklüğünde geniş oluyor. Kendimi elimden geldiğince geliştirmeyi hedefledim. Zumba ve plates belgelerimi aldım. Özel eğitimler ve yüzme dersleri veriyorum. Demin dahi alışılmadık benzeri ayak topu serüvenine başladım” dedi.

“Futbolda kendimi geliştirip tıpkı takım yönetmeyi istiyorum”

Kazanacağı deneyimlerle giderek yegâne başına aynı karı evet da eş takımı çalıştırma fikrine bile sıcak baktığını belirten Tuğba Arpacı, “Bura haddinden fazla domuzuna ayrımsız köy takımı ve bu karye takımında çok domuzuna potansiyeller var. Sadece koca değil eş sporcular için dahi bu potansiyel geçerli. Ego üstelik çeşitli sertifikalarımı aldıktan sonradan burada tıpkı dokuma yapıp belki eş takımı ortaya çıkarabilirim. Düpedüz istiyorum ve bunun üzere lazım ilk kademe belgemi aldım. İkinci derece belgemi birlikte almayı hedefliyorum. Bu henüz evvel senemiz. Kendim ne kadar haddinden fazla öz öğrenebilirsem kâffesi zait oluyor. Burada türlü aktiviteler yapmayı hedefliyoruz. Icap eş takımı gerekse çocuklara alıştırma ya bile eksantrik branşlarda eğitimler yüklemek kabilinden yani, futbolda kendimi geliştirip tıpkı mızıka yönetmeyi istiyorum. Genelde kadınlar daha deneyimsiz, daha kibar oluyor. Ben bilakis sporculuğun vermiş olduğu bire bir şeyle sahaya girdiğim anda o naifliği, kibarlığı aynı kenara bırakıyorum. On Paralık kimsenin gözünün yaşına bakmıyorum ve antrenmanların bütünü benim için bire bir değerde. Ayrımsız disiplinde devam ederek antrenmanlarımı yaptırıyorum. O yüzden neden olmasın, belki bire bir erkek takımının başında da ego olabilirim” diye niteleyerek konuştu.

“Annelik duygusuyla, çocuğumu eğitiyormuş kadar davranıyorum”

Takım marifetiyle kendisinin teknik sorumluluğunun saygıyla karşılandığını tamlayan Arpacı, “Antrenmanlara önceki başladığımızda bana karşı inanılmaz tıpkısı içtinap etmek vardı. Benzeri şekilde analık duygusuyla doğrusu çocuğumu eğitiyormuş kabil elimden mevrut verimi sağlamaya çalışıyorum. Davranışımı o şekilde sergiliyorum. Başladığım günden beri on paralık kimsenin tıpkısı saygısızlığını evet üstelik ızdırap sözünü görmedim. İlk serüvenimiz olduğu amacıyla biz bile yeni göreceğiz esasta ama işin içinde kadın olunca sistem söylediği sözlere, yaptığı davranışlara biraz henüz ilgi ediyor. Takımda ilk Göktan’ın sözü geçiyor. Evde üstelik onun sözü geçiyor. Benzeri özdek söylediğimde ‘Tamam hayatım’ diyor ve bulgu namına onun sözü eski oluyor” şeklinde konuştu.

“Saha içerisinde elan fazla ilk kânun geçiriyoruz”

İlkleri yaşadıklarını söyleyen ve eşiyle devir geçirme açısından de durumu değerlendiren Arpacı, “Açıkçası karı-kayırıcı eliyle çalıştırılan benim bildiğim de başka bir mızıka yok. İlkleri yaşıyoruz. İnşallah iyice sonuçlar elde ederiz bu modelle. Evde çocuk olduğu için ego genelde çocukla ilgileniyorum. Göktan dahi genelde karşılaşma ve maç analizleri izliyor. Düzlük içerisinde henüz fazla çatlak geçiriyoruz. Esasta bu benim işime geliyor. Zira diğer cins Göktan gine olmayacaktı. Demin onunla bu arada fasıla geçirmiş oluyorum. Bu kapsam de beni çok sevindiriyor. Havalar güzel olduğunda kızımızı da getiriyoruz. Onun üstelik spor içerisinde büyümesini istiyoruz. Spor ortamının içerisinde büyümesinin çocuğun gelişiminde çokça olumlu tıpkı fiyaka oynayacağını düşünüyorum. Futbol denilince akla hep koca geliyor ama işin özüne bakınca çokça özel avrat ayak topu sporcularımız var. Çok güzelce takımlar var. Türkiye’bile üstelik yavaş yavaş bu oluşumlar devam ediyor. Tığ bire bir önce olacağız ve belki da bizden artma alıp ayrıksı takımlar dahi bu modelle ilerleyebilir” ifadelerine düzlük verdi.

“Ocak ortamı rekzetmek istedik”

Şirinspor Beceri Sorumlusu Göktan Arpacı, “İşin arz güzel yanı, bilcümle gelişigüzel olmamız. Sürecin kuşkusuz başladığına bakacak olursak üstelik doğrusu eşimin heveskâr basketbolculuk geçmişi vardı. Ben üstelik bunun meyvesini burada vira etmek istedim. Daha filhakika, oynadığım senelerde bence sunu iri eksiklik ayak topu takımlarında tıpkısı kadrolaşma olmamasıydı. Ben kendim yıllarca kalecilik yaptım ama metanetli kaleci antrenörü yoktu. Başkanımıza böyle tıpkısı proje sunduk, kaleci antrenörümüz birlikte olsun, kondisyonerimiz de olsun şeklinde. Eşimi kondisyonerlik kısmında dahi fethetmek istedim zira geçmişinden kaynaklı çok çok bilgisi var. Süreç, başkanımızın üstelik bize güvenmesiyle bu şekilde başladı. Sülale ortamı hazırlamak istedik. Futbolda, idmansız liglerde özlenen ayrımsız şeydi bu. Eşimle de iş hayatımızdan ortalık çok aşkın ant geçiremiyorduk. Sunma azından deminden gelişigüzel devir geçirme fırsatı yakalıyoruz. Öbür kalem tek şekilde devir geçiremiyorduk. Burada şöyle tıpkısı artımız var, kadın figürünün olması antrenmanlarda argo kelimesini tamamen ortadan kaldırdı” dedi.

“Eşim, ayvaz futbol takımı kullanmak için cevaz istese içtinap etmek duyardım”

İlerisi amacıyla tıpkısı eş takımı oluşturmalarının gündemde olduğunu söyleyen ve eşinin de bir tane başına topluluk çalıştırmasını lacerem karşılayacağı konusunda birlikte açıklama yapan Arpacı, “Başkanımız bize sonsuz cesaret veriyor. Eğer ayrımsız tekstil olursa bu köyde aynı kadın futbol takımı elbette ki birlikte düşünüyoruz. Ihtimal Kocaeli’nin lokomotifi olan Kocaeli Eş Futbol Kulübü’nden bilahare ikincisi tığ oluruz. Bölgede olması gerektiğine üstelik inanıyorum ve bu konuya sıcak bakıyorum. Eşim, benzeri erkek ayak topu takımı kullanmak amacıyla cevaz istese imtina etmek duyardım. Zira bilgisi, donanımı bana göre haddinden fazla haddinden fazla daha iyi. Ego senelerdir amatörde oynadım. Amatördeki hisse senedi çokça daha değişik ama onun almış olduğu akademik terbiye henüz açık yetenekli olduğu üzere çekinmek duyardım” diyerek konuştu.

“Familya ortamı oluşması beni çok gururlandırdı”

Takımda oluşmaya başlayan ocak ortamının kendisini çok mutlu ettiğini söyleyen Şirinspor Başkanı Hasan Cebeci bile durumu değerlendirdi. Cebeci, “Antrenörümüz Göktan bizim 2 yıl kalemizi korudu. Sabık yıl serencam maçta, play-off maçının 20. lahzada kolu omzundan daha çok. Göktan bile hocalık lisansını aldı. Ben da ona, ‘Gel tıpkısı yerden başla. Şampiyon yapmanın evet birlikte zümre düşürmenin hiçbir önemi yok amma sen bizim çocuğumuz oldun’ dedim. O üstelik düşünmek amacıyla müddet istedi. 1 kamer sonradan eşiyle bu arada yanıma geldi. Eşi Tuğba Karı bile kulübün beş altı maçına geldiğini söyledi. Spor akademisini bitirmişti. Ego dahi o zaman, ‘Tamamdır, ego ikinizi buldum’ dedim. İkisiyle bu arada hem zir yapıyı hem art yapıyı götürebileceğimizi söyledim ve kabul ettiler. Takımımda karı ortamı olması çok kebir. Hem bana mevrut sporcularda hem birlikte ustalık heyette bire bir sülale ortamı oluştuğu için ben bu konuda haddinden fazla gururlandım” şeklinde konuştu. – KOCAELİShare: