37 yıldır yatalak eşine süt kuzusu kabilinden bakıyor

Kahramanmaraş’ta 65 yaşındaki Meryem Muttalipoğlu, trafik kazası sonucunda belden aşağısı tutmayan eşi Selahattin Muttalipoğlu’na 37 yıldır süt kuzusu kabil bakıyor.

Onikişubat ilçesi Osmangazi Mahallesi’nde aktif 5 bala annesi Meryem Muttalipoğlu, 1985 yılında gidiş geliş kazası nâkil ve kaza sonrasında belden aşağısı tutmayan 70 yaşındaki eşi Selahattin Muttalipoğlu’na yıllardır bıkmadan gözü kabil bakıyor.

Eşini haddinden fazla sevdiğini söyleyen Meryem Muttalipoğlu, “Eşim gidiş geliş kazası geçirdi. 37 yıldır eşime çağa kabil bakıyorum. 5 çocuğum var. Eşimin başımda yeri var, çağa üzere bakıyorum. Sabah kalkıyoruz bu arada namazlarımızı kılarız, suyunu veririm abdestini alır, Kur’an-ı Verimli’i üstelik kari. Ben kendisi uyuyana kadar kahvaltısını hazırlarım bu arada kahvaltımızı yaptıktan sonra ego habbe işini yaparken kendisi Kur’an-ı Selek okumaya devam kırat. Dünya ayrımsız yana, eşim ayrımsız yana. O büyüklüğünde çok seviyorum. Rabbim sevdirmiş. 49 yıl aynı yastığa temel koyduk ve elan bakir evlenmiş gibiyiz” ifadesini kullandı.

“Cenabıhak benim ömrümden alsın eşime versin” diyen Selahattin Muttalipoğlu, ” Malatya’ya giderken bir ilçe sonucu belim kırıldı. Kuşaktan dun tutmuyor. 37 yıldır bile eşim bana bebek gibi bakıyor. 1967 yılında güreş yapmaya başladım. Kaymakamlık olana kadar 1985 yılına kadar güreş yaptım. Fakat hepsi dolma oldu. Eğer eşim olmasaydı bu hayatı idame ettirmek benzer olmazdı. Cenabıhak ondan razı olsun. Bir sözümü bibi iki yapmıyor. Çayım olsun, kahvem olsun, aşındırmak ve mihman üstüne çok titiziz. Gelen misafirlerimize elimizden geldiğince hizmetimizi yapıyoruz. 1973 yılında evlendik. Eşimle zaman evlenmişiz kabilinden birbirimize hürmetli, canan, izzetli ve ikramlıyız. Birbirimizi haddinden fazla seviyoruz ve Rabbim bu sevgimizi sonsuz eylesin. Güncel evlilikler, evlilik değil kabilinden. Birbirini sevmiyor, birbirini saymıyor, birbirlerine çap, saygı yapmıyorlar. Oyuncak olmuşlar. Zaman evleniyorlar erte ayrılmaya kalkıyorlar. Bu elbette evlilik, bu elbet yuva, bu bittabi mutluluk? Eşler Tanrı’ın emanetidir ve ona yeryüzü gani şekilde bakılması gerekiyor. Ona korku ifşa etmek, ona bağlılık izah etmek gerekiyor. Namına, çocuklarına, evine çağrıştırmak gerekir” dedi. – KAHRAMANMARAŞShare: