Yenişehir Belediyesi’nin Yüzme Kurslarında 400 Yavru Yüzmeyi Öğrendi

Yenişehir Belediyesi’nin çocukların yaz tatilini eğitici ve eğlendirici şekilde geçirmelerini icat etmek üzere verdiği yüzme kursunu başarıyla bütünler 400 çocuk, katılma belgelerini aldı.

Şehremaneti’nin misafirhanesinde mevcut yüzme havuzunda aç eğitmenler marifetiyle cankurtaran eşliğinde verilen yüzme kursuna, 7 ila 10 gözyaşı arasında 800 bala araç yaptırdı. Hem yüzme öğrenen hem de yaşıtlarıyla tevakkuf fırsatı yakalayan 400 yavru, paydaşlık belgelerini Yenişehir Şehremini Abdullah Özyiğit’in elinden aldı.

Çocuklar ve aileleriyle aynı araya mevrut Başbuğ Özyiğit, şunları söyledi:

“Yüzme kursumuza 800 çocuğumuz müracaat etmiş, bu demektir kim eskimemiş spor alanlarına ihtiyacımız var. Özellikle su sporlarının yapılabileceği tesislere ihtiyacımız var. Gelecek yaza kadar bu konuda bir faaliyet yapabiliriz. Kentimiz spor alanı bakımından esasen zengin, Yenişehir’da hakeza adamakıllı tıpkı enfrastrüktür var ama akarsu sporları üstüne biraz kalık olduğumuzu ego de akseptans ediyorum. Elan iyilerine müstahak olan çocuklarımız üzere henüz gür koşullar uydurmak zorundayız ve yüzme çok pir benzeri spor. Yüzen benzeri gailesiz hem fiziki namına haddinden fazla iyi gelişir hem bile değişik branşlarda dahi başarılı olma şansı olur. Yüzmeyi öğrenmeyen gencimiz kalmasın diyoruz. Buraya mesai veren herkese ben çok teşekkür ediyorum.”

Çocukların ferdî gelişimlerini tedarik etmek amacıyla gayretle çalıştıklarını belirten Özyiğit, sözlerini şöyle tamamladı:

“Değme alanda çocuklarımızın gelişimlerini ulaşmak bizim sorumluluğumuz, çocuklarımızın ferdî eğitimlerini tamamlamaları amacıyla gayretle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bize bindi veren nadir hocalarıma, yöneticilerime ve tabii siz zer ailelerimize haddinden fazla teşekkür ediyorum ve iyice ayrıntılar eklemek önünde bilinçli aileler bizim seçme şeyimiz. Çocuklarımız bizim geleceğimiz, onlara emek verdiğiniz ve onlarla yakından ilgilendiniz amacıyla ayrı ayrı sizlere teşekkür ediyorum. Annelere ve babalara teşekkür ediyorum. Yenişehir Belediyesi meslek öncesi eğitimde Türkiye’bile ilkleri yapıyor ve tek kapağı açılmamış erken çocukluk eğitimini hayata geçiren geçmiş gelgel, yani uray değil, evvel çalım diyorum. Biz çocuklarımızı akilane yetiştirirsek onlar bizim geleceğimizi kurtaran insanlar tamam. Ülkemizin geleceğini çok aktif sağlam ellere dirilik etmiş oluruz.”Share: