Zeytinli Rock Festivali’hangi yasak

Balıkesir Burhaniye’de 7. kat gerçekleşecek olan Zeytinli Rock Festivali’hangi Burhaniye Kaymakamlığı izin vermedi. Organize şirketine gönderilen resmi yazıda, henüz eski festivallerde yaşanan asayiş ve güvenlik sorununa özen çekildi.

Balıkesir Burhaniye’üstelik 7. defa gerçekleşecek olan Zeytinli Rock Festivali’hangi Burhaniye Kaymakamlığı cevaz vermedi.

KAYMAKAMLIK UYGUN GÖRMEDİ

Yapılanma şirketinin Burhaniye Kaymakamlığı’na 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde planlanan Zeytinli Rock Festivali için yaptığı başvuru akla yatkin görülmedi. Kaymakamlığın kombinezon şirketine gönderdiği resmi yazıda şöyle denildi;

“Milyon Imal Düzenleme Firması olarak 17-21 Ağustos tarihlerinde İlçemiz Mualla Çetinkaya Mahallesi 2554. Caddesi No: 41 adresinde mevcut alanda düzenlemeyi planladığınız Kamplı Zeytinli Rock Festivali talebiniz, elan geçmiş yıllarda andıran bölgede düzenlediğiniz Zeytinli Rock festivalilerinde yaşanan düzenlilik, asayiş, trafik, kasaba sorunları, ortaya çıkan bu tuhaf istenmeyen hâller zımnında vatandaşlarımız marifetiyle yapılan sakil şikayet ve yakınmalar ayn önüne alınarak; amme güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması amacıyla uygun görülmemiştir.”

SİYASİLERDEN TEPKİ

Dinleti iptalinin ardından siyasilerden arka arkaya tepkiler geldi.

Şehir Partisi Umumi Başkanı Aşure Ayı İnce: Festivallerini yasakladığın, dirim tarzlarına müdahale ettiğin ve geleceklerini kararttığın gençlerle alay malay, sandıkta göndereceğiz seni Erdoğan!

Galibiyet Partisi Genel Başkanı Beklenti Özdağ: Kamu sağlığı ve güvenliği için konser yasaklayacağınıza 10 milyon mülteci ve kaçağın ülkemize girmesine cevaz vermeyin.

CHP Tümen Meclisi Üyesi ve Umumi Komutan Başdanışmanı Deniz Demir: Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, yıllardır düzenlenen Zeytinli Rock Festivali, “amme güvenliğini bozduğu ve toplumun huzurunu kaçırdığı” gerekçesiyle yasaklamış. Yıllardır tek ülkü sıfır curcuna bu yıl mı dava oldu? Gençler bunun hesabını sizden soracak, zaaf etmeyin!

CHP Gençlik Kolları Başkanı Gençosman Killik: Asıl derdin gençlerle, gençlerin eğlenmesiyle olduğunu biliyoruz. Konserleri, ilkbahar şenliklerini antrparantez mezuniyetleri yasaklayarak kültürel cenk açtığınız gençler, coşku hakkını söke söke matlup. Arz şişman festivali bile sizden kurtulduğumuz zaman yapacağız.

Share: