Türkiye Çiftteker Şampiyonası 7. Hamle Puanlı Kere Yarışları ferda Kırıkkale’de başlıyor

Kırıkkale Valiliği himayesinde, Türkiye Çiftteker Federasyonu marifetiyle düzenlenecek Türkiye Çiftteker Şampiyonası 7. Aşama Puanlı Kat Yarışları, yarın genç rical 96 kilometre misil yarışıyla başlayacak.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Türkiye Derrace Federasyonu Asbaşkanı Bahattin Akyön, beraberindeki ustalık astronomi ve federasyon bünyesindeki 10 bisikletçi, Ilbay Bülent Tekbıyıkoğlu’nu mülakat etti.

Ziyarette, sporcularla bir süre ahbapça fail Tekbıyıkoğlu, profesyonel bisikletçileri Kırıkkale’bile görmekten duyduğu memnuniyeti anlatım ederek, yarışmacılara başarılar diledi.

Tekbıyıkoğlu, bu organizasyonu Kırıkkale’da her yıl gerçekleştirmeyi amaçladıklarını belirterek, hazırlıkların eksiksiz adına yapılması halinde ise arsıulusal bir yarışmanın Kırıkkale’bile sahn bulacağını bildirdi.

Kırıkkale’nin 43 ilin geçiş güzergahında kâin, bir nice saf güzelliği, manevi durakları ve tarihi eserleriyle gezip görülebilecek tıpkı kent olduğunu aktaran Tekbıyıkoğlu, “Türkiye’nin her yerinden ati sporcuları, takımları, matbuat mensubu arkadaşları, sporseverleri, velespit tutkunlarını şehrimizde ağırlayacağız. Dünyada şişman iştiyak gören organizasyonlar haline gelen bisiklet turlarının, düzenlendikleri şehrin natürel ve kültürel değerlerini tanıtımında balaban yardım sağladığı aşikardır. Hem çiftteker sporunun teşviki ve sevdirilmesi hem üstelik ilimize cesim katkıları olacak bu organizasyonları desteklemeye her zaman devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Üç bölüm sürecek ve 420 sporcunun katılacağı 7. Etap Puanlı Kere Yarışları kapsamında, ferda saat 08.30’da zinde erkekler 96 kilometre, 13.30’da 17 yaş şeş rical 75 kilometre, 16.30’da 15 gözyaşı altı rical 58 kilometre yarışları yapılacak.

Organizasyonda 24 Ilkgüz Cumartesi haset saat 08.30’da master erkekler 96 kilometre, 12.30’da taze-17 yaş şeş kızlar 75 kilometre, 15.30’da 15 yaş şeş kızlar 58 kilometre, 25 Eylül Münasebet günü ise saat 08.30’da kriteryum yarışları koşulacak.

Share: