YANLIŞSIZ Parti’li Karaaslan, Eskişehir’de “2023’e Makul Site Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

DÜRÜST Öğür Genel Başbuğ Yardımcısı Mahmur Çiçeği Karaaslan, “Tığ öz istikbalini milletin istiklalinden öne koyanlara bu milletin asla ve asla prim vermeyeceğini biliyoruz. Biz masanın etrafında Türkiye’yi, Türkiye’nin yönetimini, bakanlıkları, onları bunları sarılmak gayesinde olanlara ve ne yazık ki bir tane gayesi bu olanlara katiyen bu ülkenin geleceğini hayat etmeyeceğini biliyoruz.” dedi.

Karaaslan, Eskişehir’bile ayrımsız otelde düzenlenen “2023’e Makul Şehir Buluşmaları” programında yaptığı konuşmada, 14 ilçede türlü programlar gerçekleştireceklerini belirterek, masanın değil sahanın gücüne inandıklarını söyledi.

Gelecek sene yapılacak seçimlerden Cumhur İttifakı yerine balaban benzeri zaferle çıkacaklarını, YANLIŞSIZ Parti olarak de 16’ncı büyük intihap zaferlerini elde edeceklerini dile getiren Karaaslan, şöyle bitmeme etti:

“Dünya olarak içinden geçtiğimiz bu sürecin en belirleyici özelliği toptan meselelerin imdi kül yabanlık üzere çokça belirleyici olduğu aynı zaman. Küresel abuhava kriziyle başladı önce. Bunu konuşmaya başladık. ‘Global iklim değişikliği’ dedik hesabına. Sonraları iklim krizine dönüştü. Lüks hava olaylarıyla dünyada yaşanan bütün bu karşıt gelişmelerin bedeli çokça korkulu olmaya başladı, yabanlık ve kül canlılar amacıyla. Türkiye yerine bilcümle dünyayla birlikte bu mücadelenin balaban bir paydaşıyız. Kovid-19 salgınıyla gerçekleşen küresel müstevli dönemi… Bu salgının peşi sıra ancak kendiliğinden yetebilmenin ve hassaten dünyaya yetebilmenin ne mertebe mefret olduğunu herhalde bir misil elan gördük. Kent hastaneleri… Çokça koskocaman ve pir ayrımsız im dahi Eskişehir’imize kazandırıldı. Şehir hastaneleri vizyonu şayet Türkiye’dahi olmasaydı eğer biz bu hastanelerimizi milletimiz üzere ulaşılabilir kılmasaydık, tam illerimizde yaygınlaştırmasaydık anca beş altı büyük şehirde yapıp bıraksaydık bu vizyonu ortaya koymakla kalmayıp gerçeğe dönüştürmeseydik herhalde Kovid-19 salgınından çok balaban kayıplarla çıkardık. Kavrayış ve vizyonsuzluk arasındaki farkı yakalamak açısından dahi site hastanelerinin haddinden fazla doğru bir örnek olduğunu düşünüyorum.”

“Türkiye’nin düne göre henüz hareketli olması lazım”

Karaaslan, Türkiye’nin Rusya-Ukrayna krizinde çokça ayrımlı aynı şey yaptığına ve dünyadan değişik bire bir defa izlediğine meni etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öngörüsü ve tecrübesiyle Türkiye’nin haddinden fazla taraflı bir diyalog diplomasisi izleyerek bu krizde iki tarafın bile konuşabildiği biricik ülke namına varlığını devam ettirdiğine dikkati calip Karaaslan, “Bütün insanlığın barışa, adalete ve refaha haddinden fazla büyük derecede ihtiyacı olduğu bu toptan krizler döneminden geçe, Türkiye’nin düne bakarak daha dallı güllü olması lazım.” ifadesini kullandı.

Mahmur Çiçeği Karaaslan, Reisicumhur Erdoğan liderliğinde, gailesiz beyinlere, yeteneklerine, yapacaklarına olan inançlarına inanan haddinden fazla eke tıpkısı kadronun gelişim başında olduğunu belirtti.

Bugün özlük natürel gazını çıkartabilen, gemileriyle Gökçe Vatan’ında hareketli olabilen ve bunu vatandaşıyla paylaşarak şu anda Avrupa’nın düştüğü duruma düşmeme noktasında bire bir ati stratejisi çizebilen Türkiye’nin bu gururuna herkesin ortak olduğunu ifade fail Karaaslan, şunları paylaştı:

“İlk çeyrekte yüzde 7,5, ikinci çeyrekte yüzdelik 7,6, büyüyen ve dünyada bu anlamda sunma hızlı büyüyen ikinci ekonomiden biri olarak beribenzer nazik ayrımsız başarıya imza atmaya devam ediyoruz. Türkiye’dahi sosyal konutla ilişik haddinden fazla yüce bir adım gerçekleştirdik. Cumhuriyet tarihinin yeryüzü balaban toplumsal bölük projesi, 100 yılın projesi. Burada dar gelirli, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, bugüne kadar hiç düşünülmemiş gençlerimizin, engellilerimizin, gazilerimizin, martir yakınlarımızın henüz süssüz şartlarda hatta günümüz koşullarında yer kolay şartlarda aile sahibi olması üzere başlatılan balaban bire bir hamle. Takkadak onların eş sahibi olması üzere değil, ayrımsız zamanda hareket riski altındaki ülkemizin konut stokunun yenilenebilmesi amacıyla yalnız göz boşaltmak değil, benzeri zamanda kollar, çoluk çocuk, başka bütün canlılar üzere yıpranmamış hayat alanları üretebilmek, şehirlerimizde daha kaliteli ve mıhlı ayrımsız çatı stokunu elde edebilmek için başlatılan çok balaban bire bir hamle.”

Karaaslan, yapılanların yetmeyeceğini bildiklerini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çünkü elan fazlasını yapma iddiasına, idealine, isteğine ve arzusuna sahibiz. Zira tığ Sayın Cumhurbaşkanımız ve Umumi Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın posta arkadaşlarıyız. Zira biz milletimizin bize gönül ettiği bu vazifenin hangi nazik bire bir rehavet, ne tarihi bir ağırlık olduğunu biliyoruz. Çünkü biz bu ülkenin topluluk kadrolara, görmüş geçirmiş kadrolara, gecesini gündüzüne katan ve millete vurgun kadrolara ihtiyacı olduğunun farkındayız. Biz özlük istikbalini milletin istiklalinden öne koyanlara bu milletin katiyen ve asla prim vermeyeceğini biliyoruz. Biz masanın etrafında Türkiye’yi, Türkiye’nin yönetimini, bakanlıkları, onları bunları kabullenmek gayesinde olanlara ve hangi yazık ki tek gayesi bu olanlara katiyen bu ülkenin geleceğini sevimli etmeyeceğini biliyoruz.”

“Sorunların çözümünün AK Parti’üstelik olduğunu yurttaş yaşayarak görüyor”

DOĞRU Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Cebbar ise bu kente yapılan hizmetleri anlatırken temas ant bire bir şeyleri yarım bıraktıklarını konuşma bittikten sonraları anladıklarını kaydetti.

Cebbar, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Yaptıklarımızın tamamını akılda tutamıyoruz. İnşallah vatandaşlar akılda tutuyordur. Eskişehir İl Ahali Kütüphanesi sakat bir binaydı, 800 metrekareydi. Tığ onu yıktık. Yerine 5 katlı yıpranmamış tıpkı İl Ahali Kütüphanesi yaptık. Mecmu alanı 8 bin metrekare. 7’den 77’ye herkese hizmet verecek bölümleri ve salonları var. Çok kırıcı tıpkısı kültür merkezi oldu. Eski Atatürk Stadı dahi Recep Tayyip Erdoğan Kavim Bahçesi oldu. Vatandaşlarımız sabahları, akşamları oralarda tutum yapıyorlar, spor yapıyorlar, dinleniyorlar. Gençlerimiz spor yapıyorlar, buluşuyorlar. Türk Dünyası Vakfı olarak yaptığımız Ata Korkut Parkı’nın içerisinde dünyada ayrımsız ikinci örneği sıfır Ata Korkut Abide Duvarımız var. Eskişehir Ustalık Üniversitesi var. Seçkin ilçemizde ekin merkezlerimiz var, bilgisizlik merkezlerimiz var, kütüphanelerimiz var. Bütün okullarımız yenilendi, güçlendirildi. Ekincilik alanında alelhusus dış ilçelerimize yapılan destekler… Haddinden Fazla şükür bu yıl rekolte hele rüşvet ve buğdayda silolarımız doldu taştı elhamdülillah. Bu seneki arpa ve buğdayda sorunumuz, bu ürünü nereye koyacağız? Haddinden Fazla şükür. Evet, sorunlarımız var. Bu sorunların çözümünün dahi gine DÜRÜST Öğür’dahi olduğunu de vatandaş yaşayarak görüyor. Yurtlarda çok bunaltıcı yeni yatırımlarımız oldu.”

DOĞRU Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Aktif birlikte 2023’e akıllıca muttasıl çalıştıklarına değinerek, “DOĞRU Fırka hükümetleri, bakanlarımız, şehrimizin milletvekilleriyle gelişigüzel şehrimize 30 bilyon liranın üzerinde envestisman yaptılar. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız kalkmak için emeği sabık bakanlarımıza, şehrimizin milletvekillerine şükranlarımı sunuyorum. YANLIŞSIZ Parti devler üzere eserler tasarruf etmek üzere karıncalar gibi çalışmaya bitmeme ediyor. Kurum kendisine Allah’ın izniyle 2023 seçimlerine, Sayın Cumhurbaşkanımıza sunu nazik desteği Eskişehir’den vereceğimize bayram veriyoruz.” diye konuştu.

Toplantıya, AK Parti Ankara milletvekilleri Lütfiye Selva Çam, Gök Erdoğan ve Zeynep Şans, Düzce Saylav Fahri Şarap, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Bilecik Mebus Sahih Kaytak, Kütahya milletvekilleri Ahmet Tan, Ceyda Çetin Erenler ve İshak Gazel, MKYK üyeleri Mehmet Mehabetli Ensesi Kalın, Sevan Sıvacıoğlu, Ayhan Salman ve Mukavemetli Tarhan katıldı.

Share: