Tercanlı öğrenciler Erzincan’da kupaları topladı

Erzincan Cahillik ve Spor İl Müdürlüğü ile ekol sporları organizesinde “Okullararası Bocce Müsabakaları” yapıldı. Erzincan Deneyimsizlik ve Spor Merkezi bocce sahasında düzenlenen ve müsabakalarda madalya kazanabilmek amacıyla müthiş savaşım eden sporcular, rakipleri karşısında çalma döktü. Mülevven görüntülerin ortaya çıktığı müsabakalarda Tercan ilçesinden okullar damga vurarak kupaları topladı. Dereceye girenlere Bocce ve Dart sporları devlet temsilcisi Mehmet Köksal, dizgi komitesi üyeleri ile çalıştırıcı, sportmen ve hakemlerin katılımıyla düzenlenen törenle kupa ve madalyaları verildi.

Müsabakalar böylelikle 2022-2023 Erzincan ili okul sporları bocce iklim birinciliği müsabakalarında rical kategorisinde Beden Eğitimi öğretmeni Seval Çalık önderliğinde Tercan Küçük Asya Lisesi el ikincisi Beden Terbiyesi Öğretmeni Emre Çalgın önderliğinde Tercan Martir Recep Gündüz Küçük Asya İmam Dil Cambazı Lisesi el üçüncüsü, Tercan Mesleki ve Beceri Anadolu Lisesi ülke dördüncüsü adına yürek kazandı.

Bocce taze kızlar müsabakasında Tercan Martir Recep Sıra Rum İmam Dil Cambazı Lisesi İl birincisi namına havza müsabakalarında Erzincan ilini temaşa etmeye türe kazandı.

Müsabakalarda muvaffakiyetli olan okullar, takım müsabakalarında Erzincan’ı piyes edecekler. – ERZİNCAN

Share: