Benzeri düzme hekim vakası dahi Erzincan’üstelik görüldü! Ambulansla marazlı naklederken yakalandı

Düşünce kanaması nâkil ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi’nde tedavi gören tıpkısı tutkun, yakınları vasıtasıyla İstanbul’a nakledilmek istendi. Bunun konusunda İstanbul’da özel cankurtaran hizmeti veren firma tarafından gönderilen ambulansa alınan tutkun, Van’dan İstanbul’a nakledilmek için yola çıktı.

KENDİNİ “YAVRU DOKTORU” YERINE TANITTI

Erzincan Akyazı Uygulama Noktası’nda Kaçakçılık ve Tevhit Suçlarla Uğraş Idarehane Müdürlüğü ile Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince kuma yapılan uygulama esnasında durdurulan cankurtaran taharri edildi. Ambulansta hastaya refakat fail ve kendini “yavru doktoru” adina tanıtıcı Osman Ç.’ye “doktor kimliği” soruldu. Üzerinde hekim kimliğinin bulunmadığını, kaşesinin olduğunu tamlayan Osman Ç., şüpheli ve gergin tavırları üstüne ambulanstan indirildi.

TTIBBI SEKRETERLİK BÖLÜMÜ MEZUNUYMUŞ

Yapılan kontrollerde düzme hekim olduğu mahsus ve hekim önlüğü giyen Osman Ç. gözaltına makbuz. Tıbbi sekreterlik bölümü mezunu olduğu öğrenilen Osman Ç.’nin İstanbul’daki bire bir hastanede cankurtaran şoförlerine ve çalışanlarına kendini hekim adina tanıttığı belirtildi.

PARA KARŞILIĞI DERMAN YAZDIĞI İDDİASI

Para karşılığı gâh hastalara reçete yazdığı ve sağlık kurullarında ifade alımlarına tavassut ettiği öne sürülen Osman Ç., emniyetteki işlemlerinin arkası sıra adliyeye irsal edildi. Ambulansın içindeki rahatsız ise kontrollerin ardından İstanbul’a gönderildi.

Share: