6’lı masa üyesi genel başkandan çokça kemiksiz namzetlik açıklaması

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Tevazulu, sosyal medya hesabında gündeme ilişik değerlendirmelerde bulundu.

Henüz önceki “Ben Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ısıdam bakarım. Bu masanın oluşumunda mehabetli katkılar sağlayan CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu natürel kendisine dahi isterse hakkıdır. Bu manada bizlerde mukteza desteği veririz” ifadeleriyle Kılıçdaroğlu’nun adaylığına yeşil kandil yakıcı Tevazulu, 2023 seçimlerinde altılı masanın belirleyeceği adayla ilgili özen çeken bire bir açıklama yaptı. Tevazulu, “Adayın ‘Altılı Masa’ içinden çıkması gerektiği kanaatindeyiz.” ifadelerini kullanırken bu yorum akıllara Kılıçdaroğlu’nu getirdi.

Tevazulu, açıklamalarında şunları söyledi:

“Tığ, baştan uçlara divane siyasetin merkeze geleceğiniz düşünüyoruz. ‘Ötekisi olmayan’ ayrımsız siyasal geleneğiz. Türkiye’dahi kısırlık, maalesef kalımlı ağıl geliyor. Devletin büyüklüğü, etkinliği ile denktir. Binaların büyüklüğü ile değil. İnsanların öz cebin terinin karşılığını alabildiği bir iklimi kurmak gerekiyor.

“ADAYIN ‘ALTILI MASA’ İÇİNDEN ÇIKMASI GEREKTİĞİ KANAATİNDEYİZ”

Hemen düşün birlikteliği açmak yetmez, empati dahi gerekir. Adayın ‘Altılı Masa’ içinden çıkması gerektiği kanaatindeyiz. Yöntemsizlik, MGK eliyle ülkemizin güvenliğini zılgıt eden birinci ilke olarak tanınmalı. Birliğimizin ve beraberliğimizin temeli, denk vatandaşlık hukukudur.

“HALK İTTİFAKI’NIN TEK HEDEFİ VAR”

Topluluk İttifakı’nın yegâne benzeri hedefi var; Sayın Erdoğan ve mail çevresinin iktidarını devam ettirmek. Tığ, ahbap-çavuş ilişkileri ile siyasetimizi belirlemeyiz. Yolunuz Beştepe’ye çıkıyorsa navigasyon kullanmanız kâfi. Bu el, Demokrat Öğür’nin üzerinden geçmez.

“KAYIT DIŞINA ÇIKMIŞ BİR KEREM MEKANİZMASI VAR”

Taşıt dışına çıkma bir izzet mekanizması var. Genişlik basiti, Hayat Fonu aldı altında hangi kime satıldı, kime verildi; bu konuda dosdoğru bilgiye erbap değiliz. Nakız olmuş bire bir çap yapısı var. ‘Kuvvetlerin uyumu’ diye tıpkı birey herhangi bir şeyi kontrol ediyor; yürütmeyi de yasamayı bile yargıyı da…”

“KILIÇDAROĞLU’NUN ADAYLIĞINA SICAK BAKARIM” DEMİŞTİ

Tevazulu, elan geçmiş CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun adaylığına zahir baktığıyla ilgilendiren benzeri soruya, “Ben Kılıçdaroğlu’nun adaylığına yunak bakarım. Bu masanın oluşumunda büyük katkılar sağlayan CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu katıksız adına birlikte isterse hakkıdır. Bu manada bizlerde muktezi desteği veririz” yanıtını vermişti.

6’lı masa 5’inci misil toplandı! Liderlerden açıklama

 

İmamoğlu: Cumhurbaşkanlığı adaylığı gündemimde yok

 

Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması

 

Akşener’den ‘Cumhurbaşkanlığı adaylığı’ açıklaması

 

Share: