Tanque ve Şanlı Kaan Samsunspor’u Süper Lig’e öğütmek istiyor

– Tanque ve Ali Kaan Samsunspor’u Süper Kütle’e dayanmak istiyor

SAMSUN – Samsunsporlu futbolcular Douglas Tanque ve Yüksek Kaan Güneren, mebzul yolda olduklarını ve şampiyonluğa inandıklarını söyledi.

Spor Kaba Et 1. Öbek takımlarından Samsunspor, sonuç 3 maçta 7 benek toplayarak formda ayrımsız fon verdi. Kırmızı-beyazlılarda golcü Douglas Tanque ve mutedil yer oyuncusu Mehabetli Kaan Güneren, mukavemetli Altınordu mücadelesinin öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Tanque: “Süper Tomar’den tekâlif aldım amma Samsunspor’u seçtim”

Nakil döneminde Türkiye’den kâh Süper Öbek takımlarının kendisine teklif yapmasına rağmen projesine inandığı Samsunspor’a geldiğinin altını çizen Douglas Tanque, “Gelişigüzel şey istediğim üzere gidiyor. Çok aşkın çalışıyorum. Gollerimi erken attığım üzere bile çokça mutluyum. Bunda mızıka arkadaşlarımın rolü bile yüce. Onlar dahi gol atmama koruyucu oluyorlar. Süper Küme’den bazen takımlardan öneri almıştım amma Samsunspor’a geldim. Çünkü buranın projesine inandım. Topluluk arkadaşlarımızla birlikte haddinden fazla gür çalışıp, Süper Tomar’e geçmek istiyoruz. Türkiye’yi çokça fazla seyran fırsatım olmadı amma Samsun çok güzelce benzeri şehir. Ailem da Samsun’da olduğu için çok bahtiyar. Taraftarımızın rastgele ahit yanımızda olmasını istiyoruz. İlk andan akıbet anne kadar bize destek olmalarını istiyoruz. Ego birlikte mızıka arkadaşlarımla birlikte elimden geleni yapıp, taraftarlarımızı hediye etmek istiyorum” dedi.

Ali Kaan Güneren: “Şampiyonluk amacında gani tıpkısı şekilde ilerleyeceğiz”

Şampiyonluğa gidecek tıpkı ekip kalitesine topluluk olduklarının altını çizen Şanlı Kaan Güneren ise, “Samsunspor’a transferin akıbet günü katıldım. Az Buçuk alışma sürecim oldu. Yıpranmamış kullanılmamış takıma adapte oluyorum. Akıbet maçta kendimi henüz dolgunca hissettim. Taraftarlardan mevrut olumlu yorumlar beni mutlu etti. Son maçı kazandığımız için mutluyuz. Çok kıvrak bir kadroya sahibiz. Tümce ayrımsız yarış içerisinde. Biri ızdırap oynadığında diğeri girip, ondan elan ferah oynayıp maçı kazandırabilecek güçte. İyi tıpkı takıma topluluk olduğumuz için bökelik amacında ferah ilerleyebileceğimizi düşünüyorum. Kendi performansım dahi takıma alıştıkça artıyor. Bunun elan iyisini dahi göreceğiz. Şu anda yüzdelik 50 ile oynadığımı hissediyorum. Samsunspor, takıma alıştığımda elan da gür tıpkısı Büyük Kaan Güneren görecek” diye niteleyerek konuştu.

Herhangi Bir 70 dakikada 1 gol ortalaması tutturan Douglas Tanque 5 maçta 4 posta fileleri sarsarken, Uca Kaan Güneren ise Süper Grup’bile 3 maç oynadıktan sonraları geldiği Samsunspor’bile 4 maçta 308 zaman sahada kaldı.

Share: