Solhan Spor’da dört imza

Yıpranmamış zaman hazırlıklarına takımın başantrenörünü duyurarak başlayan Bingöl’ün uçan top temsilcisi Solhan Spor, iki ustalık grup ve iki sportmen girmek üzere dört aktarma henüz yaptı.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Alpaslan Sanayi 1. Ligi B Grubu takımlarından Solhan Spor, yeni zaman hazırlıkları çerçevesinde dört imza attı. Transfer çalışmalarına hızlı benzeri antre yaparak başlayan Solhan Spor, anlaştığı başantrenör Ünsal İsmail Kırıcı’nın peşi sıra yardımcı çalıştırıcı Ömer Faruk Tafsilatlı, kondisyoner Nurullah Kurtaran, pasçı Yağmur Taşkıran ve itidalli oyuncu Emincan Kocabaş ile anlaştığını duyurdu.

Yapılan dört nakil ile ait Solhan Spor Kulübünden şu bilgiler paylaşıldı:

“Eski yıllarda zir gözyaşı kategorilerinde takımımız amacıyla savaş fail ve Efeler Ligi’nde geçirdiğimiz iki sezonda takımızın yardımcı antrenörlüğünü eden Ömer Faruk Etraflı ile bakir sezonda da yolumuza devam edeceğiz. Spor hayatına siktirici yaşlarda atletizm ile başlayan ve bu branşta mütenevvi el ve mıntıka şampiyonlukları ile Türkiye dereceleri elde eden Nurullah Kurtaran, Malatya İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Lisans öğrenimini tamamladıktan sonra 2019 yılından beri Solhan Dilektepe Ortaokulu’nda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği yapıyor. Nurullah Kurtaran kullanılmamış sezonda takımımızın kondisyoneri kendisine göreve başladı. Voleybol kariyerine 2007 yılında Arkas ast yapısında başlayan burada geçirdiği sürenin peşi sıra 2011 sezonunda Gümüşhane Torul Gençlik Takımına nakil olan 1992 tevellütlü pasçı Yağmur Taşkıran, sırasıyla Bal Spor, Trabzonspor, Fındıklıspor, Alanya Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Şehremaneti Kağıtspor, Malatya Büyükşehir Belediyesi takımlarında tarz giyerken, eskimemiş zaman üzere Solhan Spor’umuz ile anlaşmıştır. Eskişehir DSİ Bentspor’üstelik voleybol kariyerine başlayan 1995 doğumlu Emincan Büyükbaş, Zonguldak Ereğli TED Kolejliler, TVF Spor Lisesi, Galatasaray, Düzce Belediyespor, Alanya Belediyespor ve Melikgazi Belediyespor takımlarında eşkal giyerken, Cizre Belediyespor ve Şanlıurfa Belediyespor takımlarında play-off karşılaşmalarında savaşım etti. Felek Milli Bando ve A Milli Mızıka’bile birlikte eşkâl terletici, 2.03 boyundaki ölçülü aktör, yeni zaman üzere Solhan Spor’umuz ile anlaşmıştır.” – BİNGÖL

Share: