Sarıeroğlu: “Aralık’tan itibaren denk artışlarında bayağı baş aşağı seviyelerine ulaşacağımıza inanıyoruz”

SELIM Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, “İnşallah mabeyin ayından itibaren bile fiyat artışlarıyla ilgili yapmış olduğumuz bu hamlelerin, ortaya koymuş olduğumuz adımların, politikaların sonuçlarını alarak karşılık artışlarında da istediğimiz zir baş aşağı seviyelerine ulaşacağımıza özden inanıyoruz.” dedi.

Sarıeroğlu, Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, SELIM Fırka’den ara sıra MKYK üyeleri, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Mersin, Niğde ve Osmaniye milletvekillerinin katılımıyla DOĞRU Öğür Adana İl Başkanlığınca tıpkısı otelde planlı “2023’e Akıllıca Şehir Buluşmaları” programında, vatandaşların Tevellüt Kandili’ni kutladı.

Yaz dönemini çok fazlalaşan şekilde tamlık Türkiye’da geçirdiklerini, Adana’bile birlikte eksiksiz teşkilat üyeleriyle aşama atmadık kayran bırakmadıklarını tabir fail Sarıeroğlu, icraat sonrasında sahada belirlenen hususlarla ilişik raporları umumi merkeze ilettiklerini anlattı.

Sarıeroğlu, “2023’e Akıllıca Şehir Buluşmaları” kapsamında 40’a yakın ili tamamladıklarını ve çok bol buluşmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. 6’lı masayı eleştiren Sarıeroğlu, “Henüz adayları de açıklanmak olmamışken bizler yaz dönemi çalışmalarında vatandaşlarımızın ihtiyaçları, talepleri, beklentileri doğrultusunda nöbet haritalarımızı çok yavaş ayrımsız say, aş damı çalışması yaparak genel merkezde bile oluşturuyoruz. Biliyorsunuz haddinden fazla yakın tıpkı zamanda 28 Ekim’bile partimizin 2023’e revan yolda ve intihabat doğrultusunda vizyonunu ortaya koyacak Ankara Spor Salonu’nda Sayın Cumhurbaşkanı’mızın açıklamalarıyla ayrımsız güruh hazırlığını dahi gerçekleştiriyoruz.” diyerek konuştu.

Pandemi döneminde Türkiye’nin değişik ülkelerden ayrımlı yerine kül vatandaşların hayatına dokunacak çalışmaları gerçekleştirdiğini vurgulayan Sarıeroğlu, başta minimum ücretten zor maaşlarına kadar, çalışanların hanay standartlarını yükseltmekten, çiftçilere, emekçilere rastgele kesime raci çalışmalarını haddinden fazla hızlı biçimde hayata geçirdiklerini dile getirdi.

Bu dönemde yaşanan ara sıra sıkıntıların olduğuna değinen Sarıeroğlu, “Bunların tamamının çözümünü Sayın Cumhurbaşkanı’mız dahi evvel grup toplantımızda söyledi, çözümü siyasi parti yerine DÜRÜST Öğür marifetiyle hayata geçirilecektir. İttifak olarak birlikte Cumhur İttifakı eliyle inşallah vatandaşlarımızın ihtiyaçları, talepleri, beklentileri bizler vasıtasıyla giderilecektir ve adına getirilecektir.” ifadesini kullandı.

Türkiye ekonomi modeli

Sarıeroğlu, bu dönemde Türkiye iktisat modelini uygulamaya koyduklarını aktardı.

Üretimi, yatırımı, istihdamı, ihracatı önceleyen tıpkı bakış açısıyla tam dünyaya örnek olacağına inandıkları sonuçları aldıklarını belirten Sarıeroğlu, şöyle bitmeme etti:

“Şu anda 31 milyonu geçen ayrımsız istihdam rakamına başarmış durumdayız. 250 milyar doları aşan aynı ihracat seviyesine başarmış durumdayız. Aldığımız envestisman miktarı 240 milyar doları aşmış durumda. İnşallah fasıla ayından itibaren birlikte denk artışlarıyla alakadar yapmış olduğumuz bu hamlelerin, ortaya koymuş olduğumuz adımların, politikaların sonuçlarını alarak bedel artışlarında birlikte istediğimiz bayağı baş aşağı seviyelerine ulaşacağımıza özden inanıyoruz.”

Meclise testis kanun gelecek

TBMM tatildeyken yaptıkları çalışmalarla vatandaşların kendilerinden beklentilerini çok dolgunca şekilde anladıklarını, bunlarla ilgili atacakları adımları, çalışmaları planladıklarını nâkil Sarıeroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şu an Meclisimizde ilkin iktisat konuları görünmek amacıyla Sayın Cumhurbaşkanı’mızın açıklamış olduğu müjdelerle ilişkin ve eskimemiş çalışmaları içeren tıpkısı testis yasamız inşallah görüşülmeye başlanacak, Meclisimize irsal edilecek. Başka taraftan bütçe görüşmelerinin arkası sıra çalışanlarımızın, emekçilerimizin ince süredir bizlerden beklemiş oldukları EYT özellikle başlamak amacıyla, kontratlı personellere kol konusu başta görünmek amacıyla, geçici işçilerimizin iş koşullarını yeniden düzenleyeceğimiz çalışmalar özellikle tevessül etmek amacıyla bunlarla ilişik dahi adımlarımızı atıyoruz.”

“Dinç, nazik Türkiye idealinde yürümeye bitmeme edeceğiz”

Sarıeroğlu, Türkiye’de DÜRÜST Fırka iktidarı döneminde sosyal celal ilkesinin kamu vatandaşların haddinden fazla ateş parçası şekilde hissetmesini sağlayan adımlar attığını rapor etti. İktidara geldiklerinde 4 başlıkta olan içtimai müzaheret uygulamalarının bugün 49 başlıkla ve familya odaklı adına tekmil vatandaşlara ulaştığını vurgulayan Sarıeroğlu, şöyle konuştu:

“İlk ilkin 15 milyar liralık tıpkısı paket açıklamıştı Sayın Cumhurbaşkanı’mız. Son bakanlar kurulu toplantısında da gene 25 milyar lira bir mülhak yapılarak 40 milyar liraya vasıl, çocukların sayısıyla, icar ya birlikte ocak sahipliği durumuyla angajmanlı adına tekrar mütebeddil oranlarda vatandaşlarımıza ulaşacak tıpkısı içtimai müzaheret uygulamasını birlikte inşallah bu dönemde çokça zinde şekilde uygulayacağız. Rastgele kesime yapışık çalışmalarımızı ruhlu şekilde yapıp Türkiye’nin iddialı ilerleyişini bitmeme ettireceğiz. Biliyorsunuz 2023’te Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına giriyoruz. Biz buna Türkiye yüzyılı diyoruz. Türkiye yüzyılında inşallah 84 milyon vatandaşımızın dirlik ve refah içerisinde sağlık seviyelerinde istediğimiz artışları sağlayarak, cıvıl cıvıl ve büyük Türkiye idealinde yürümeye bitmeme edeceğiz.”

Adana’ya gastronomi enstitüsü kurulacak

Sarıeroğlu, bu yıl 6. yol birleştirme edilen Uluslararası Adana Lezzet Festivali’nin zaman başladığını anımsattı. Adana için gastronominin çokça eşsiz olduğuna işaret eden Sarıeroğlu, şunları söyledi:

“Milli Eğitim Bilimi Bakanı’mız Sayın Mahmut Özer çokça gelişmemiş aynı müddet geçmiş gastronomi enstitüleri kuracaklarını tabir etmişlerdi. Bölgemizde Hatay, Nevşehir, Gaziantep vardı. İki pare enstitü İstanbul’birlikte, iki enstitü İzmir’üstelik olacaktı. Tokat, Bursa vardı. Mecmu 10 enstitü kurulacaktı. Bugün amade gastronomi ile ait beribenzer ziyafet havasında geçecek bir festival başlangıcındayken ben şehrimize benzeri muştu da isnat etmek istiyorum. Bu 10 şehre, 10 enstitüye Adana de eklendi. Şehrimizde da yeniden bir gastronomi enstitüsü kurulacağını göstermek istiyorum. Burada huzurlarınızda Milli Eğitim Bakanı’mız Sayın Mahmut Özer’e birlikte yürekten teşekkür eylemek istiyorum.”

Adana Limanı çalışmaları sürüyor

Sarıeroğlu, Adana ve Sazak CHP milletvekilleri beyninde geri hizmet limanı konusunda kendilerinin on paralık rağbet etmedikleri tartışmalar yaşandığını hatırlattı.

Bunun kudret marifetiyle projelendirilen ve hayata geçirilen bir proje olduğunu dile getiren Sarıeroğlu, Sazak ve Adana beyninde temas kavga, rekabet oluşturacak akla yatkın olmayan ifadelerden dert duyduklarını, bölgeye Çukurova yerine baktıklarını vurguladı.

Mersin Ağacı’de yapılan yatırımın devam ettiğine, Adana’birlikte eskimemiş bire bir yatırımın yapıldığına dikkati çeken Sarıeroğlu, şunları kaydetti:

“Adana Limanı’mızın şu an ÇED aşamaları doğru durumda. Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanlığı da ayrımsız açıklama yaptı. Envestisman, Altyapılar Genel Müdürlüğü yoluyla ‘hem Sazak’deki yatırımın devam edeceği, Adana’daki yatırımın ayrı ve nazik aynı yatırım’ olduğunu tabir ettiler. Bizim inşallah bu yapacağımız liman yatırımının, Türkiye yüzyılına, ülkemize, Adana’nın vereceği katkıyı çok arttıracağına içtenlikle inandığımızı göstermek istiyorum. Liman alanı şu anda 1 milyon 800 bin metrekarelik ayrımsız alan adına planlanıyor. Projemiz hem geri hizmet görevi görecek hem ulaştırma hatları arasında cümle bir ara nokta olduğu üzere çokça da eşsiz bir işlev görecek. Bu anlamda bizim elden geri hizmet değil, dara, konteyner yükü, bozulabilir azık gibi alanlarda da taşımacılık yapılabilecek çok daha degaje bire bir alanda bakım verecek, Adana’mız açısından çokça nadir aynı yatırım olacak.”

Share: