İYİ Fırka Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı yapıldı

Kayseri’dahi İYİ Tümen Evcil Yönetimler Başkanlığınca düzenlenen nahiye meşveret toplantısı gerçekleştirildi.

İYİ Tümen Yerel Yönetimler Başkanı Mukavemetli Ergun, bir otelde planlı derinti öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, yıpranmamış tür koronavirüs (Kovid-19) salgını başlamadan evvel degaje kapsamlı 3 büyük yerli yönetimler çalıştayı düzenlediklerini hatırlattı.

Salgın dönemi sonrasında ise periyodik adına Türkiye’nin dört bir tarafında lehçe konuşma toplantıları gerçekleştirdiklerini belirten Ergun, şunları kaydetti:

“Bu sene içerisinde ilk İstanbul’de sonrasında üstelik Muğla, Adana, Çorum ve Samsun’üstelik, kasaba illerimizin karışma olduğu lehçe enformasyon toplantıları tertip ettik. Bugün da analog tıpkı toplantıyı Kayseri’dahi yapmak üzere buradayız. İYİ Fırka Kayseri İl Başkanlığımızın sülale sahipliğinde düzenleyeceğimiz bölgesel meşveret toplantımıza bölge milletvekilimiz, Kayseri, Kahramanmaraş, Kırşehir, Nevşehir, Niğde ve Sivas devlet başkanlarımız, yerel yönetimlerden mesul memleket komutan yardımcılarımız ve kaza başbuğ yardımcılarımız, devlet ve kaymakamlık şehremaneti sedir üyelerimiz katılacaktır. Bu toplantılardan gayemiz, Türkiye’yi evcil ve ulusal düzeyde yönetmeye iştahlı partimizin yerli yönetimlerle ilgilendiren politikaları ile vizyonunu zenginleştirmektir.”

Ergun, konuşmasında ekonomiye müteveccih değerlendirmelerde bulunarak, “Siyasal, konuşu ve toplumsal namına az daha bilcümle rakamların teyit ettiği kadar maatteessüf ülkemiz temas alanda sonuç 30-40 yılın bildirme el dönemi yaşamaktadır. söz konusu zorlukları yaşamamızın temel nedeni bellidir. Bu dönemi yeryüzü gösterişli şekilde geçiriyor olmamızın nedeni kamu yönetiminde yaşadığımız sistemsel tıpkısı yöntem krizidir. Yaşadığımız sistemsel idare krizine ise hem partili cumhurbaşkanın sisteminin kendisi hem dahi bu sistemi kurgulayıp yürütme edenlerin şahsen kendileri etken olmuştur.” dedi.

Açıklamanın peşi sıra basına sınırlı gerçekleştirilen toplantıya İYİ Fırka Kayseri Saylav Dursun Ataş da katıldı.

Share: