Otomobilin çarptığı 2 kardeş ciddi yaralandı

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde, yolun karşısına koymak istedikleri tam otomobil çarpan ağabey ve kız kardeşi alçak yaralanırken, güdücü ise olay yerinden kaçtı.

Olay, Binali Yıldırım Bulvarı’nda meydana geldi. Edinilen bilgilere bakarak, 12 yaşındaki ecnebi uyruklu A.E. ile 4 yaşındaki kız kardeşi Ş.E., markete gezmek için yolun karşısına geçmek istedi. Bulvarın Malatya istikametinde yola adımlarını attıkları anda plakası ve sürücüsü belirlenemeyen benzeri otomobili ağa ve kardeşine çarptı. Çarpmanın etkisiyle metrelerce savrulan mutsuz çocuklar kanlar içerisinde yola düştü. Sürücü ise, durup yardım etmek yerine müstacelen fenomen yerinden uzaklaştı. Kazayı gören vatandaşların ihbarı ile görüngü hesabına esenlik ve polis ekipleri atıf edildi. Korkulu yaralanan kardeşler, önce müdahaleleri fenomen durumunda yapıldıktan sonradan 112 Evgin Keyif ekiplerince hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. 12 yaşındaki A.E.’nin duran kalbi, doktorların çabası ile baştan çalıştırıldı. Seçkin iki kardeşin üstelik afiyet durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Polis ekipleri, yolu trafiğe kapatırken, olay yerinde geniş yetenekli inceleme yapıldı. Otomobilin, çarpmanın etkisiyle kırılan parçaları tek yegâne toplandı. Ayraç ve modeli belirlenen makine ve sürücüsünü yakalamak için Site Düzenlilik Idare Sistemi ile güzergahtaki umum iş yerlerine ilişik güvenlik kameraları tetkik altına makbuz.

Olayla ilişkin tahkikatın sürdüğü öğrenildi. – KAHRAMANMARAŞ

Share: