19. Arsıulusal Bodrum Bale Festivali sona erdi

19. Uluslararası Bodrum Bale Festivali sona erdi

Festivalin kapanışı Güldestan ile yapıldı

MUĞLA – Muğla’nın Bodrum ilçesinde düzenlenen 19. Arsıulusal Bodrum Bale Festivali, İstanbul Büyüklük Opera ve Balesi’nin “Güldestan” eserinin gösterimi ile sona erdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Oran Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü eliyle, Bodrum Belediyesi’nin katkılarıyla Bodrum Kalesi Yıldız Hendeği’nde düzenlenen 19. Arsıulusal Bodrum Bale Festivali, 6 Ağustos günü İspanyol Aida Gomez Dans Topluluğu’nun Flamenko gösterisi “Carmen” ile başladı.

Mehabet Opera ve Balesinin eke klasiklerinden “Romeo ve Jüliet”, İzmir Cesamet Opera ve Balesi’nin “Gece” ve “Bach Alla Turca”, Mersin Heybet Opera ve Balesi’nin “Hamlet” temsilleri ile devam fail 19. Arsıulusal Bodrum Bale Festivali, kapanışı İstanbul Kerem Opera ve Balesi Çağcıl Dans Topluluğu’nun “Güldestan” adlı eseri ile yaptı.

Koreograf ve eğitmen Beyhan Murphy’nin 2004’te Mercan Ata ile hazırladığı, o günden bugüne Mersin Ağacı, Antalya, Samsun, İzmir ve İstanbul olmak için 5 Celal Opera ve Balesince yerleşik sahnelerinde ve Hollanda, Çin, Almanya, Kuzey Makedonya, KKTC, Bosna-Hersek, Cezayir, Fransa ve Arnavutluk’ta sahnelenen “Güldestan”, Bodrum’da dahi şişman beğeni topladı.

Libretto ve koreografisi Beyhan Murphy, müzikleri Mercan Ata’ye ilişkin Güldestan’ı çok sayıda sanatsever izledi.Share: