Saylav Tutdere, Besni’nin köylerini gezdi

TBMM Reislik Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Besni ilçesine ilişkin köyleri gezerek burada kâin köylülerin ülkü ve sıkıntılarını dinledi.

Besni’ye bağlı köyleri yegâne biricik gezen Milletvekili Abdurrahman Tutdere’ye, CHP İl Başbuğ Yardımcısı İsmet Tanrıverdi, Besni kaza Başkanı Vakkas Komütatör, Şambayat Şehremini Nejdet Arıcı ve parti üyeleri haremlik etti.

Besni ilçesine tutkun Atmalı, Çamlıca, Aşağıçöplü, Kızılhisar, Güneykaş, Akpınar, Burunçayır, Kızılpınar, Beşkoz, Dörtyol, Geçitli, Beşyol, Topkapı, Çanakçı, Sayören, Harabelik, Kızılin, Bahri, Kesecik ve Alişar köylerini konuşma eden Milletvekili Tutdere, köylülerin sorunlarını biricik biricik nokta alarak sorunların çözümü üzere ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

Besni’deki birçok köyü birbirine bağlayan ve fiziksel gedik zımnında temas sene onlarca kazanın meydana geldiği Çanakçı Köprüsüyle ilişik konuşan Mebus Tutdere, “Gerçekleştirdiğimiz ziyaretler sırasında burada büyük bir mağduriyetin yaşandığını gördük. Besni ilçe merkezini birçok köye bağlayan ve Sofraz Çayı üzerinde mevcut Çanakçı Köprüsü’nün durumu gerçekten içler acısı. Şu anda bu köprünün üzerinden bir kurgu dahi geçemiyor. Bu kat ve güreşçi köprüsü fiziksel koşullar anlamında ihtiyacı karşılayamaz kuzuluk gelmiş. Köylüler ve muhtarlar temas sene burada muhtelif kazaların meydana geldiğini, bu yolun ve köprünün daha çok kullanılamaz hale geldiğini ilettiler.

Bütün siyasetini yaptığı yollar üzerine kuran ve yaptığı yollarla övünen DOĞRU Öğür iktidarına Çanakçı Köprüsü üzerinden sesleniyoruz, Çanakçı köprüsünün halini sizler dahi görün. Besni’ye yapacağınız ilk ziyarette bu köprüyü yerinde konuşma edin. Biz iktidara, Adıyaman Valiliği’ne ve Besni Kaymakamlığı’na dahi çağrı yapıyoruz. Bu köprüden bire bir açacak dahi geçmekte zorlanıyor, haddinden fazla gösterişli coşkunluk bildirme ediyor” dedi.

Türkiye’nin gelişigüzel durumunda sorunların tıpkısı olduğuna de dikkat çeken Mebus Tutdere, ” Cumhuriyet Halk Partisi’nin dahi ortamında bulunduğu Ulus İttifakı’nda değişik görüşlere sahip liderler var. Bu liderler hastalık benzeri araya geldi? Bütün şurası görüyor, uçak süfli akla yatkın burnunu indirmiş ve yansımak üzere. Eğer biz bu düşüşü önleyemezsek çakılacağız ve hepimiz imha olacağız. Tığ bundan etraf benzeri araya geldik ve budun ittifakında yer düz partiler olarak iri bire bir birliktelik içerisindeyiz. Türkiye’yi yavaş yavaş geziyoruz ve gittiğimiz gelişigüzel yerde sav var. Sav Erzurum’de üstelik var, Malatya’dahi de var, Manisa’dahi bile var, Adıyaman’da dahi var. Bu köyün sorunu neyse bu sorunlar Türkiye’nin değme durumunda var. Biz Türkiye Nazik Budun Meclisine Adıyaman’ın cemi sorunlarını taşıyoruz. Vekiliniz yerine elimizden mevrut değme makule çalışmayı ve gayreti gösteriyoruz. Zaman sizden aldığımız bu mülahaza ve şikayetleri de 1 Ekim’dahi TBMM’ye taşıyarak çözümü üzere yakından takipçisi olacağız” diye niteleyerek konuştu. – ADIYAMAN

Share: