Nilüfer’de gizliden gizliye yapılar yıkılıyor

Geriden Geriye yapılarla mücadeleyi gece gündüz sürdüren Nilüfer Belediyesi, Yaylacık Mahallesi’nde tarım arazisine yapılan habersizce fabrikayı yıktı.

Gizlice yapılaşmaya müsaade etmeyen ve bu konuda çalışmalarını faal ayrımsız şekilde bitmeme eden Nilüfer Belediyesi, hem şehir merkezinde hem üstelik rustik bölgelerde imara akıllıca sıfır uğrun yapıların yıkımını sürdürüyor. Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Gizliden Gizliye Bina ile Mücadele birimi, Yaylacık Mahallesi’nde 2 bin 700 metrekarelik ekincilik arazisine 7 kısım halinde yapılan aynı fabrikanın imara uygun olmadığını tespit edince bu konuda iş başlatıldı. Yapılan incelemelerden sonraları geriden geriye üretimlik için yadımlama kararı makbuz. Nilüfer Belediyesi yadımlama ekipleri, yapılan tebligatın arkası sıra gizliden gizliye fabrikanın 2 bölümünde yıkımı gerçekleştirdi. Yıkım sırasında, acara kuvvet ekipleri ile Nilüfer Belediyesi zabıta ekipleri ve Nilüfer Belediyesi esenlik ekipleri muhtemel tıpkı olumsuzluğa karşı hazır bekledi. İki seksiyon yıkıldıktan bilahare, gereç ve ekipmanlarla mahmul değişik ilkokul bölümünün tahliyesi için işletmeciye ek gün tanındı.

Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, mütezayit bölümlerde malzeme tahliyesinin ardından kaçak yapıyı ağız ağıza yıkacak. – BURSA

Share: