Munzur Gözeleri sessizliğe büründü

Munzur Gözeleri sessizliğe büründü

TUNCELİ – Tunceli’bile umum arasında mukaddes kabul edilen ve yazın ziyaretçi akınına uğrayan Ovacık ilçesindeki Munzur Gözeleri, havaların soğuması ile sessizliğe büründü.

Ovacık ilçesinde kâin doğası ile kendine hayran bırakan ve umum ortada mübarek kabul edilen Munzur Gözeleri, gökçe yazın ziyaretçi akınına uğruyor. Buz kabilinden suyu ve saf güzellikleriyle vatandaşların bağ odağı olan inanç merkezi Munzur Gözeleri, havaların soğuması ile sessizliğe büründü.

Munzur Gözeleri’nin yazın çok cıvıl cıvıl olduğunu nâkil Özdemir Özgül, ” En Son kurban bayramında resmi rakamlara göre 90 bin kurgu methal yapmış. 3’er can olsa 270 bin emanet paha. Şuan yaz kadar değil. Yazın elan kalabalık. Burada elan eksikliler var. Oteller az. Henüz eskimemiş kullanılmamış çoğalmaya başlıyor” dedi.

İstanbul’un kalabalığından geldiklerini dile getiren Aysel Uluçınar, “Havalar tamam soğumadan tıpkısı konuşma edelim dedik. Hep duyuyoruz ama yakından kullanmak haddinden fazla ayrımlı. Alelade kafamızda canlandırdığımız dışında ayrımsız doğası var, cesim. Bire Bir Avrupa ülkesini uğrunda gidebilir. Bizim üzere bu şuandaki mazlumluk çok pir. Farkı dirlik verici bir ortamı var. Esasen bizim üzere mazlumluk daha gür” diyerek konuştu.

Munzur’un şuanda ağızsız olduğunu rapor eden Birgül Ağdoğan ise “Ama yeniden bile çok güzelce. Sonbaharın esintileri var. Sağlık veriyor. Gökçe Yazın haddinden fazla canlı. Günde ortalama 500 adam geliyor. Baya neşeli oluyor. İnanç üzere geliyor, yakarış edip dileklerini tutuyorlar” şeklinde konuştu.

Share: