İstanbul basamak fiyat artışında 150 kent ortada ilk sırada vadi aldı

Acun üzerindeki 150 kenti havi bölük araştırmalarının sonuçlarından İstanbul’daki göz piyasası üzerine can alıcı bilgiler elde edildi.

İSTANBUL ZİRVEDE!

Medya strateji müesses Ajans Press’in Knight Frank vasıtasıyla yapılan araştırmadan elde ettiği bilgilere bakarak 2022 yılı ikinci çeyrek basamak fiyatları endeksi belli oldu. Türkiye’den İstanbul, Ankara ve İzmir konut denk artışında zirveyi kaptırmadı. 150 şehirden yalnız 12’sinde basamak fiyatlarında düşüş görülürken Miami (yüzde 34), Halifax (yüzde 30.9), Dallas (yüzdelik 30.8), Phoenix (yüzde 29.7), Tallinn (yüzde 29.5), Atlanta (yüzde 26.3) ve Adelaide (yüzde 25.6) geçmiş üç sıraya strateji ederek önceki on içerisinde saha alan kentler oldu. Ülkemizdeki kentlerin zirvede kayran almasının sunma şişman nedeni kalan enflasyon, yapım maliyetleri ve bildirme eksikliği yerine tespit edildi.

KONUT SEKTÖRÜ HAKKINDA 46 BİN 158 SELEN YAPILDI

Ajans Press, konut araştırması ve ev satışlarının medya karnesini inceledi. Ajans Press’in kayıtlı basın, TV kanalları ve web mecralarını incelediği araştırmada 2022 yılı ikinci çeyreğinde göz satışları ile alakadar 46 bin 158 bilgi yansıması tayin edildi. Son zamanların bildirme çok olgun olan konusu ‘sosyal bölük projesi’ ile alakadar ise 118 bin 190 fen içeriği medyada yer alarak sonuç aynı ay içerisinde en çok fen olan bahis oldu.

Share: