Marmaris Gençlikspor çarkıt günlerine çalmak istiyor

Beşiktaş’ın yıldızı Salih Uçan’ın futbola başladığı Marmaris Gençlikspor’un yeniden heveskâr liglere dönebilmesi için kaymakamlık halkı tesanüt örneği sergiliyor.

Salih Uçan ve Volkan Fındıklı kabil Türk futboluna çokça sayıda şans kazandıran, 92 almanak geçmişe sahip Marmaris Cahillik Spor, küllerinden doğmayı amaçlıyor. Etraflı yıllar TFF 2. Klasman’de mücadele eden, 2 posta finalde kaybederek 1. Yığın’e gezinti şansını yitiren siyah-beyazlılar, eski günlerine çalmak istiyor. Önümüzdeki sezon Muğla Süper Dünkü Ligi’nde böke olup, Bölgesel Dünkü Klasman’e yükselmeyi hedefleyen ekibin kudretli olması üzere ilçede dayanışma örneği sergileniyor. Esnaf ve işletmecilerin desteği ve minval satışlarıyla elde edilen gelirle topçu transferleri gerçekleştiriliyor.

Beşiktaş’ta adeta baştan yıldızlaşan Salih Uçar ile tıpkı ayrıksı Süper Kütle temsilcisi Konyaspor’un formasını 8 zaman giyen Volkan Fındıklı kadar onlarca yıldız oyuncunun futbola başladığı Marmaris Gençlikspor’birlikte enerjik günler yaşanıyor. Hüseyin Deryal başkanlığındaki siyah-beyazlı kulübün umumi heyet üyeliklerine bakir adlar getirildi. Futbol Şube Sorumlusu yerine görevlendirilen Bilal Topaloğlu ile İdari ve Mali İşler Sorumlusu Mehmet Aksoy, sezon öncesi yürüttükleri çalışmalar üzerine vukuf verdi.

Bilal Topaloğlu, 2022-23 sezonunu böke tamamlayarak BAL’a yükselmeyi, sonrasında birlikte profesyonel liglere et kafalı dönmeyi hedeflediklerini söyledi. Takımın başarısının, ilçenin içtimai yaşantısına ve ekonomisine ulama sağlayacağını inandıklarını kaydeden Bilal Topaloğlu, şunları söyledi:

“Marmaris Gençlikspor, kısaca 1 asır evvel 1931’dahi müesses. Geçmişi başarılarla dolu, profesyonel liglerde uğraş ederken otoritelerce futbolcu fabrikası yerine nitelendirilen takımımız, bugün bulunduğu yeri asla hak etmiyor. İşte, tığ birlikte tarihi kulübümüzü çarkıt günlerine, doğruluk ettiği yere dayanmak istiyoruz. Hedefimize ancak kaza halkıyla bağlanak içerisinde olursak ulaşabileceğimizi biliyoruz. Bu sebeple, tek ayrım gözetmeksizin sunturlu Marmaris’imizin esnafının, işletmecisinin, tam yaşayanlarının desteğini bekliyoruz. Sıhhatli olsunlar, duyan, görüştüğümüz cümle desteğini esirgemiyor. Esnaf ve işletmecilerin katkıları ve form satışlarıyla elde edilen gelirle bugüne çatışma sportif direktörümüz Doğan Şahin’in isteği doğrultusunda 15 futbolcumuzun transferini gerçekleştirdik. Bu zamana kadar mütemadi demeden çabalayan hile kurulumuzun değerli üyelerine, form kampanyamıza destek veren taraftarlarımıza teşekkürname ediyorum. Son olarak şurası terennüm etmek istiyorum, siyah-parafin formamızın etrafında kenetlenmiş aynı şehir olursak, ortak değerimiz Marmaris Gençlikspor’umuzu adalet ettiği yerlere getirebiliriz.”

Mehmet Aksoy ise, takıma 6 futbolcu henüz nakil edeceklerini kaydederek şöyle konuştu: “Esen olsun, var olsunlar, müzahir desteği verenler ve tarihi kulübümüzün formasını satın alanlardan elde ettiğimiz gelirle transferini gerçekleştirdiğimiz oyuncuların dolay ödemelerini yaptık. Ancak şampiyonluğu şansa bırakmayacağız. 5 yahut 6 sunum henüz art düzem dideban transferlere ihtiyacımız var. Bu nedenle desteğe birliğe ve beraberliğe ihtiyacımız var” dedi. – MUĞLA

Share: