Takside unutulan 47 bin lirayı sahibine ulaştırdı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde tıpkı taksici ecnebi uyruklu şahsın takside unuttuğu zarfında 47 bin TL mal bulunan çantayı sahibine ulaşıp teslim etti. Bu kat sayı çizgi taksici arkadaşları eliyle da alkışlanırken İngiliz uyruklu kişi çantayı tasdik aldıktan sonraları” Türkleri çok seviyorum. Türklere çok güveniyorum. Onun zarfında 14 yıldan bu yana Türkiye’bile ve Fethiye’da yaşıyorum” ifadelerini kullandı.

Fethiye’bile aynı marketten aksata fail arkası sıra bankadaki parasından 47 bin TL çekici İngiliz tabiiyetli Davıd John Chaplin elan sonraları Kıran Angajman Taksiye giderek Ölüdeniz Hisarönü mevkiine başvurmak amacıyla 30 yıllık taksici Ayhan Altun Soy’ın taksisine destek. İngiltere’da mütekait olduktan sonra 2008 yılında Fethiye’ye gelip Ölüdeniz Mahallesinde hayatını sürdürdüğü öğrenilen Davıd John Chaplin evinde inerken süresince dünyalık kâin çantasını takside unuttu. Taksici Altun Temel müşterisini bırakıp Fethiyeye geldiği zaman peş koltuktaki çantayı ayırt etti. Henüz geçmiş başka müşterilerini dahi ayrı ayrı bölgelere götürücü Mahiyet, gayrı taksicilerle birlikte lahzada çantayı açıp içine bakıp kimlikten sabahki kamera olabileceğini adisyon ederek İngiliz müşterinin eş sahibi olan Koray Gök’e ulaştı. Chaplin çantasının takside kaldığını Koray Gökten’den öğrenince bir anda gelişigüzel Deniz Boyu Temas Taksiye geldiler. Burada çantasına mülaki Davıd John Chaplin 47 bin TL’nin içinden 200 TL’yi taksici Ayhan Altun Hamur’a bergüzar etti.

Büyük neşe diri Davıd John Chaplin yaptığı açıklamada “Bu sabahleyin marketten alışveriş yapmıştım. Ocak kirası ve diğer ödemelerim üzere 47 bin TL bankadan çekmiştim. Elan sonra taksiye binerek Hisarönü ne gittim. İçinde 47 bin TL mevcut ve antrparantez özge kartlarımın birlikte bulunduğu bu çantayı takside unutmuşum. Taksici aile sahibime ulaşıp çantamın taksinin peş bölümünde kaldığını veri vermiş. Duyunca alay malay geldik. Çantamı bulduğum ve parama kavuştuğum amacıyla haddinden fazla sevinçliyim. 2008 yılından beri Türkiye’birlikte Fethiye’de yaşıyorum. Herhangi Bir ant buradan taksiye biniyorum. Türkiye ve Türkleri çok seviyorum. Türklere haddinden fazla güveniyorum. Onun ortamında 14 yıldan bu yana Türkiye’dahi yaşıyorum” diye konuştu.

Taksici Ayhan Altun Cins ise “30 yıldır taksicilik yapıyorum. İstanbul ve Fethiye’üstelik göçüm şoförlüğü yaptım. Bu sabahleyin binen yolcunun art koltukta unuttuğu çantayı saatler sonraları buradaki taksici arkadaşlarla namına ulaşıp konfirmasyon ettik. Tamam taksici arkadaşların ve vatandaşlarımızın da hakeza durumlarda bire bir davranışı göstereceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

İngiliz tabiiyetli David John Chaplin Ayhan Altun Asıl’ın taksisine binip tekrar Hisarönünde’ki evine gitti. – MUĞLAShare: