11. Balkan Rallisi’ne katılan motorcular Kapadokya’ya geldi

11. Balkan Rallisi kapsamında Hırvatistan’dan yola sâdır motor tutkunları Kapadokya’ya ulaştı.

BMW Moto Clup/Dalmaçya yoluyla planlı, Hırvatistan, Sırbistan, Makedonya, Almanya ve Kanada’dan 42 motorcunun katılımıyla 9 Eylül’üstelik Belgrad’tan başlayan rallide katılımcılar serencam durak olan Kapadokya’ya geldi.

Sırbistan ve Bulgaristan güzergahını strateji ederek Kapıkule Eksen Kapısı’ndan Türkiye’ye giren katılımcılar, iki gün boyunca Kapadokya’daki tarihi ve turistik merkezleri gezecek.

Ralliyi birleştirme fail Zelian Rakela, gazetecilere, Balkan Rallisi’nin Asya ile Avrupa’yı birleştiren ayrımsız volta olduğunu belirterek, “Henüz evvel Kapadokya’ya geldim. Ralliye pandemi zımnında açıklık vermiştik ancak bu yıldan itibaren yeniden devam edeceğiz.” dedi.

Etkinliğin Türkiye ayağında katılımcılara kılavuzluk fail İsmet Şahin bile rallinin düzenleneceğine dayalı yapılan duyurunun ardından oluşturulan grubun Balkanlar’dan yola çıktığını tabir etti.

Motorun yaşamları amacıyla vazgeçilmez tıpkı hırslı olduğunu dile getiren Delice, “Edirne ve Ankara’bile koyuverme verdikten sonra Tuz Gölü’ne uğradık ve Kapadokya’ya geldik. İki dolaşma sonra İstanbul’a döneceğiz. Orada de iki gün gezdikten bilahare katılımcılar evlerine dönecekler.” diye niteleyerek konuştu.

Katılımcılardan Julia Vrljicak ise etkinliğe katılmanın mutluluğunu yaşadığını tabir ederek, “Burada girmek haddinden fazla iri tıpkı cümbüş. Kapadokya’nın manzarasından adeta nefesim kesiliyor. Türkiye’bile oluşmak çok güzel, yemekleri, müziklerinden henüz ilk bambaşka yerde bulamadığım ayrımsız esenlik aldım.” ifadelerini kullandı.

Share: