İzmir’de Sma Hastası Torunlar İçin Dayanışma Konseri

İzmir Büyükşehir Şehremini Tunç Soyer, SMA hastalarının tedavilerine yüklenmek üzere 13 Ekim’üstelik Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda düzenlenecek tesanüt konserine İzmirlileri davet etti. Bu konserin sair konserlerden değişik olduğuna özen calip Başbuğ Tunç Soyer, “Çalgı bu kez hem ruhumuzu hem de SMA hastası çocuklarımızı iyileştirecek. Çünkü konserin geliri İzmir’deki SMA hastalarının tedavisi amacıyla harcanacak. Konsere gitmeseniz dahi SMA hastalarına destek üzere bilet alabilirsiniz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, irsî adale hastalığı Spinal Musküler Atrofi (SMA) konusunda farkındalık görüntülemek ve İzmir’dahi dallı güllü SMA hastalarına tedavilerinde arkalamak amacıyla 13 Ekim’dahi saat 21.00’bile Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda Feridun Düzağaç’ın sahne alacağı benzeri el birliği konserine eş sahipliği yapıyor. Etkinliğin gelirinin İzmir’deki SMA hastalarının tedavileri için bağışlanacağını belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Bronz Soyer, İzmirlileri SMA hastalarına erbap çıkmaya çağırdı.

Başbuğ Tunç Soyer, İzmir’in rastgele alanda dayanışmanın üst bulduğu aynı şehir olduğunu vurgulayarak, “Bu konser alışılagelmiş konserlerden ayrımlı. Zira enstrüman bu kez hem ruhumuzu hem birlikte SMA hastası çocuklarımızı iyileştirecek. Çünkü konserin geliri İzmir’deki SMA hastalarının tedavisi amacıyla harcanacak. Konsere gitmeseniz üstelik SMA hastalarına destek üzere bilet alabilirsiniz. Bu yüzden bu konseri izlemekle kalmayalım, dinleti biletlerini eşimize dostumuza birlikte bağış edelim” diyerek konuştu.

BİLETLER SATIŞA SUNULDU

Konser üzere payanda seçilebilen biletler 200 lira, dayanak seçilemeyen biletler ise 50 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Hemen SMA hastalarına müzaheret etmek isteyenler için katılımsız bilet seçeneği dahi bulunuyor. Teferruatlı vukuf amacıyla izmir.art adresinin mülakat edilebileceği belirtildi.

GENIŞ TEDAVİSİNİN MALİYETİ YÜKSEK

SMA hastaları için müstelzim gen tedavisinin maliyeti çok faziletli olduğundan İzmir Büyükşehir Belediyesi sabık Temmuz’birlikte bizizmir.com üzerinden  “Imge Ol Hanay Ol” diye niteleyerek bire bir dayanışma kampanyasıyla otama muntazır SMA’lı kollar ile onlara yardım etmek isteyenleri bir araya getirmişti.

Share: