Pınar Cumhuriyet Altını Meydanı’nda Deniz Keyfi

İzmir Çeşme Belediyesi’nin yenileyerek halkın kullanımına açtığı Cumhuriyet Meydanı’ndan denize giriş imkanı sağlandı. Yıllardır aylak durumda olan ve kaçak yapılar vasıtasıyla işgal edilen meydanı düzenleyerek yıpranmamış ayrımsız yaşam alanı yarattıklarını tamlayan Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Büyüklük, “Daha Çok vatandaşlarımız güneşlenme teraslarından Cumhuriyet Altını Meydanı’nda denize girebilecek” dedi.

Çeşme Şehir Müzesi’nin birlikte içerisinde kayran aldığı Pınar Kalesi’ni yat limanı ve sahille buluşturan Cumhuriyet Altını Meydanı Projesi’ni mütemmim Çeşme Belediyesi, yurttaşlara denize girebilecekleri kullanılmamış tıpkısı düzlük yarattı.

Bir ilki gerçekleştirdiklererek Cumhuriyet Meydanı’nı denizle buluşturduklarını belirten Pınar Şehremini Ekrem Izzet, “Temas husus kortej verdiğimiz üzere oldu. Cumhuriyet Altını Meydanı’ndan vatandaşlarımız artık denize girebilecek. Teras Kafe’bile 3 liraya çay, 6 liraya kahve içebilecek. Güneşlenme teraslarımız Çeşmemiz’e haddinden fazla yakıştı. Şiddetli ve uğurlu olsun” dedi.

AHŞAP KOLTUKLAR YERLEŞTİRİLDİ

Toplam 1500 metrekare alanda, içerisinde 8 anıt zeytin ağacı olan güneş banyosu teraslarına ahşap koltuklar yerleştirildi. Karma deck kaplama yapılan alanda çevre ve peyzaj düzenlemeleri bile sağlandı. Güneşlenme terasları ile Cumhuriyet Meydanı’ndan denize girme imkanı bulan yurttaşlar amacıyla Çeşme Belediye şirketi ÇEŞTUR A.Ş bünyesinde açılan Teras Kafe ile bile hizmete başladı.

Share: