Göğüs ağrısı ile gitti anjiyografi oldu

Sine ağrısı ile gitti anjiyografi oldu

16 yaşındaki zihayat kolundan anjiyografi ile sağlığına kavuştu

BURSA – Bursa’da göğüs ağrısı ile hastaneye kaldırılan 16 yaşındaki tüvana, kolundan yapılan anjiyografi ile sağlığına kavuştu. kalp kası iltihabı olduğu tayin edilen tendürüst, mutluluğunu tarif edemedi.

Bursa’da hezen ve ahşa ağrısı olduğunu ailesiyle paylaşan gailesiz, hastaneye kaldırıldı. Yapılan araştırı ve tetkiklerin peşi sıra duygu kasında yangı olduğu tayin edilen tendürüst, anjiyografi otama uygulandı. Normalde kasıktan yapılan anjiyo, gence ilk defa kolundan yapıldı. Sağlığına munsap genci muayene eden Medicana Bursa Hastanesi Bala Kardiyolojisi Uzmanı Dr. Bahattin Avangart, “16 yaşındaki hastamız bize ahşa ağrısı şikayetiyle geldi. Yaptığımız muayeneler sonrası, kısık durumdaki kalp kası iltihabı olduğunu fark ettik. Hastamızı yatırarak tedavisin başladık. Henüz bilahare hastamıza anjiyo yapmamız gerekiyordu. Genellikle anjiyo için kasık damarlarını kullanırız. Fakat bu hastamızın yaşı ve fiziki durumu koldan yapmaya makul olduğu amacıyla hastanemizde ilk kez, koldan girerek anjiyografisini yaptık. Az Çok kudretli tıpkı iş oldu. Hastamızı taburcu ediyoruz” dedi.

Geçirdiği kalburüstü operasyondan kusurlu saat sonradan taburcu olan Arda Bevvap, “Sağlıklı göğüsüm ağrıyordu. Değerlerim ise 30 bin daha çok. Riskli ayrımsız durumdaymışım. Tedavimi oldum. Haddinden Fazla mutluyum” diyerek konuştu.

Anne Aynur Bevvap ise, “Oğlumu sine ağrısı şikayeti vardı. Doğrulamadığı ve zorlandığını söylüyordu. Acilden getirdik. Değerleri haddinden fazla faziletli bundan sonra. Kolundan anjiyo oldu. Şu anda çokça şükür değerleri normale döndü” şeklinde konuştu.

Share: