“Bölgenin arazi şartları ve bereketli yağışlı olması o hastalığa dayanaklık etmek hazırlıyor”

– Bölgenin toprak şartları ve bol yağışlı olması o hastalığa dayanak hazırlıyor

Hususi İmperial Hastanesi Ortopedi ve Sarsıntı Bilimi Uzmanı Opr. Dr. Yusuf Aşırtı:

“Bölgemizde, özge bölgelere bakarak belen fıtıklarına artık rastlıyoruz

Bunun bile yer kocaman sebeplerinden biri da yerey şartları

TRABZON – Hususi İmperial Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Opr. Dr. Yusuf Aşırma, bölgenin toprak yapısının cereyanlı olması ve artağan yağışlı geçmesinden dolayı kayma, takılmalara ilişkin nagehan hareketler fıtıklara artık sebep olduğunu söyledi.

Gün Doğusu Karadeniz Bölgesi’nin iklimsel özellikleri bakımında bel fıtıklarına ayrıksı bölgelere oranla henüz kalın görüldüğünü tabir fail Aşırılmış, Romatizmal hastalıklar inflamatuar emraz olduğu amacıyla çivi başına meni ağrılarına etmen olabiliyor amma, kavlıç oluşumunda çokça artırıcı aynı etkisi yoktur. Hiç yoktur desek bu birlikte akla yatkın değil artırıcı etkisi vardır ama haddinden fazla anlamlı değil. İklimsel adına romatizmal hastalarda alelhusus kış aylarında şikayetler artık olur. Bunun sebebi havaların itici olması, soğuklardan çevre geçirilen inflamasyonu tetikleleyen rahatsızlıklar bu grip gibi, bademcik iltihabı tür yahut ayrıksı enfeksiyonlar tür. Seçkin nev inflamasyonu artırıcı rahatsızlıklar tetikler. Bunlar de kış aylarında elan kalın görüldüğü için iklimsel o çeşit bire bir etkisi vardır. Bölgemizde özge bölgelere bakarak işaret fıtıklarına daha çok rastlıyoruz. Bunun üstelik sunma yetişkin sebeplerinden biri de yerey şartları. Eğimli arazi bol yağışlı olduğu amacıyla kayma, takılmalara vabeste larp hareketler çıktı fıtıklara amil oluyor dedi.

Sonsuz faaliyet olmayınca kaslar zayıflıyor

Özellikle kırsal alanlarda çalışanların işe duruluk verdikten sonradan başlamasının kasları zayıflattığını kayeden Araklama, Daim angarya taşıyorsa meni kasları henüz zihayat evet yarımlık azalır diye niteleyerek düşünüyoruz amma vaktiyle olduğu kadar demin daima iş bulunmayan. Alelumum mahsus aylarda tatil edip sonra fücceten çalışmaya başlayınca kaslar vurgun oluyor. Müstacelen işe başladıklarında cılız kasların konusunda gürpedek yükler bindiğinde kavlıç oranları artıyor. Bölgemizde hem emek şartları hem toprak şartları hepsi hareketli oluyor ifadelerini kullandı.

Share: