Mevlit yapacağı hastane hasar görünce uçakla İstanbul’a getirildi

Malatya’da deprem sırasında tevellüt yapacağı sayrılarevi hasar gören Sonay Arpacı ile eşi Faruk Arpacı AFAD’a ilgilendiren uçakla İstanbul’a getirildi. Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde tevellüt özne esas ve bebeğinin keyif durumunun bol olduğu öğrenildi.

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremlerin arkası sıra 10 şehirde bir nice bina yıkıldı, çokça sayıda çatı da bati hasar aldı. Malatya’daki depremde hasar dokunaklı hasar görerek mülga hastanelerden birinde sarsıntı sabahı sezaryen veladet randevusu olan Sonay Arpacı’nın doğum işlemi gecikti. Sonay Arpacı ve eşi Faruk Arpacı, 2 dönme arabalarında kaldıktan sonradan tevellüt amacıyla Mardin’e akıllıcasına yola bundan sonra. Yolda Elazığ’de mola veren ocak buraya yardım üzere mevrut AFAD uçakların dönüşte depremzedelerin tahliyesini yaptıklarını öğrendi. Koşa, Elazığ’daki havalimanında bir dönüş kaldıktan bilahare Çarşamba haset mevrut uçakla İstanbul’a getirildi. Sonay Arpacı, Muhammed Göktuğ adını verdiği bebeğini Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi’nde dünyaya getirdi. Anne ve çocuğun afiyet durumunun iyi olduğu ve bir müddet İstanbul’birlikte tevakkuf eden akrabalarının yanında kalacakları öğrenildi.

“Bebeğimiz de çok şükür mıhlı”

Yaşadıkları süreci anlatan Faruk Arpacı, “Pazartesi günü sarsıntı sabahı bizim planlanmış aynı şekilde sezaryenimiz vardı doktorumuz o şekilde öngörmüştü. Hazırlıklarımızı yapıp sabah doğumu beklerken gecesinde 04.30 gibi depremle uyandık. Duygusal havliyle dışarı çıktık hazırlıklarımızı alamadan. hava raporu dolayısıyla 2 çevrim aracımızda kaldık. Hastanemizde alçak hasar almıştı. Depremin üçüncü günü Mardin’e yolculuk etmek durumunda kaldık. Mardin’e giderken Elazığ’birlikte ıtlak verdiğimiz tam AFAD üzere yetkililerimizin gönderdikleri uçakların dönüşte depremzedeleri aldığını öğrendik. Bir çağ birlikte Elazığ havalimanında kaldık. Çarşamba haset oradan koruyucu uçakla hastaneye geldik, biz öncesinde bilgilendirmiştik hastanemiz bizi gür ayrımsız şekilde karşıladı. Akşam Ezanı 22.30 civarında da çocuğumuzu kucağımıza aldık. Annemiz de bebeğimiz de çok şükür metin. Bu süreçte buradaki akrabalarımız bizi konuk edecekler çocuğumuz az buçuk henüz toparlayana büyüklüğünde tıpkı müddet burada kalmayı düşünüyoruz” dedi.

Doğum geciktiği üzere endişelendiğini tamlayan ana Sonay Arpacı ise, “Filhakika Pazartesi amacıyla aynı sezaryen hazırlığımız vardı. Akşam saat 04.30’da depremle sarsıldık. Sezaryenimiz gecikmiş oldu. Tehlikeli şita şartları kıtlık vesaire da olunca bizi baya zorladı. Endişelerimiz oldu, bebek dimdik mı bittabi olacak sonuçta sezaryenin gecikmiş olması bizi etkileyecek mi diye. Bu şekilde damarlı düşüncelerimiz oldu ama buna birlikte çok şükür Elazığ aktarmalı kendisine buraya ulaştık hastanede da sağlıklı olsunlar bize apotr oldular. Tanrı razı olsun herkesten. İnşallah bizim kadar yumruk durumda olanlar bile buralara ulaşarak rahatlarlar” dedi. – İSTANBUL

Share: