Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta 30 Ağustos Yengi Bayramı nedeniyle kabul resmi verildi

Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta 30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100. yıl dönümü dolayısıyla kabul töreni verildi.

Gaziantep Valiliği tarafından 30 Ağustos Yengi Bayramı’nın 100. yıl dönümü dolayısıyla planlı resepsiyon, 25 Mabeyin Genel Görünüm Müzesi’nde gerçekleştirildi.

Programa, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep Milletvekili Kükremek Bakbak, MHP Gaziantep Mebus Mualla Muhittin Taşdoğan, 5. Zırhlı Sancak Komutanı Sancak Hacı Halil Osma ile protokol üyeleri ve davetliler katıldı.

Kilis

Canpolat Paşa Toyluk Merkezi’nde gerçekleştirilen resepsiyonda mütekellim Vali Recep Soytürk, 100 sene önce ülkeyi oyalamak isteyen dönemin ruhlu devletlerine cebin gani ayrımsız önder, siyasi, askerin liderliğinde bilcümle Türk milletinin ayağa kalkarak buna dur dediğini söyledi.

Celil Önder Atatürk’e ve şehitlere Allah’tan yağmur dileyen Soytürk, şöyle konuştu:

“Ulu Önder Atatürk ‘Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum’ diyor ve askeri gözünü kırpmadan gidiyor. Çok şükür hakeza askerlerin, liderlerin torunlarıyız. Yakın ayrımsız tarihte o genlerin bizde de olduğunu 15 Temmuz’da bütün bu arada gösterdik. Anca bire bir coğrafyadayız ki analog şerait etrafımızda dolaşıyor. Bir duyguyla, genlerle gittiğimiz takdirde karşımızda kim olursa olsun 30 Ağustos’taki üzere ülkemizin bağımsızlığı için umu birliği içerisinde direneceğiz. Ülkemizden bir karış toprak vermeyeceğiz.”

Soytürk, davetlilerle kardeş kardeş edip bayramlarını kutladı.

Galibiyet Bayramı için hazırlanan özel pasta protokol üyelerince kesildi.

Resepsiyona, DÜRÜST Tümen Kilis milletvekilleri Ahmet Salih Art ile Mustafa Hilmi Dülger, Garnizon Komutanı Piyade Erkânıharp Miralay Özhan Özvural, Belediye Reisi Para Ramazan, 7 Açıklık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, İl Cingöz Komutanı Miralay Selami Akşit, İl Emniyet Müdürü Ahmet Aldanmaz, gurur müdürleri, siyasal parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Adıyaman

Adıyaman Valiliği vasıtasıyla Türkiye Petrolleri Laedri Ortaklığı’ndaki salonda düzenlenen programa, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Adıyaman Cumhuriyet Altını Başsavcısı Feraset Mustafa Süren, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut ile protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

-Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Valiliğince kentteki aynı düğün salonunda planlı programda, Vali Ömer Faruk Ateşli ile eşi Sevilay Ateşin davetlileri karşıladı.

Vali Ateşin, gazetecilere, yurt ve bağımsızlık uğruna ecdadın yapmış olduğu hümayun mücadelenin önemine değinerek, “Vatanımızın korunması ve elan müstakbel taşınması noktasında bizlere nazik görevler düşüyor.” dedi.

Programa, Garnizon Komutanı Tugay Mehmet Emin Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, İl Jandarma Komutanı Mümessil Miralay Miğfer Yağan, gaziler, martir aileleri, sivil topluluk kuruluşu ve siyasal partilerinin temsilcileri katıldı.

Share: