Edirne’den bodur güdük

2022 Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi doğrultusunda Edirne’nin ilçelerine atanan kaymakamlar göreve başladı.

Bulundukları yerlerde fariza sürelerini mütemmim, hizmet yahut mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 422 Mülki İdare hizmetleri sınıfında görev eden ilbay yardımcısı, kaymakam, vekillik model teşkilatında görevli olanlar ile ahbaplık müşavirlerinin yıpranmamış fariza yerleri Resmi Gazete’de yayımlanan kararname doğrultusunda belirlenmişti.

Buna göre, İscehisar Kaymakamı Uğur Kapar Meriç Kaymakamlığına, Yatağan Kaymakamı Öz Saygı Kökçü Uzunköprü Kaymakamlığına, Doğankent Kaymakamı Cafer Maraba Hantal Kaymakamlığına, Araban Kaymakamı Ömer Sevgili İpsala Kaymakamlığına atandı. Kaymakamlar atandıkları ilçelerde görevlerine başladı.

Bu arada kararnameyle Havsa Kaymakamı Olmuş Özer Özdemir Tekman’a, Meriç Kaymakamı Cafer Kaymakçı Tercan’a, İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör, Kozluk’a ilçebay, Uzunköprü Kaymakamı Melik Çetince Erdoğan Osmaniye’ye, Lalapaşa Kaymakamı Muhammet Dikici Giresun’a ilbay yardımcısı, Vurdumduymaz Kaymakamı Şükrü Alperen Göktaş Batman’a ahbaplık müşaviri namına atanmıştı.

-“Uygulayım Bilimi Bağımlılığı ve Mıhlı Yaşam” konularında eğitim bilimi verildi

Yeşilay Koordinesinde; Edirne Karı ve Içtimai Hizmetler Müdürlüğü, Edirne Müftülüğü, Edirne Bilgisizlik ve Spor Müdürlüğü Deneyimsizlik Merkezi işbirliği ile kent genelinde yaz Kur’an kursu, kreş ve çağ bakımevleri ve gençlik merkezindeki öğrencilere yönelik “Teknoloji Bağımlılığı ve Metin Yaşam” konularında yetişek verildi.

Yeşilay’dan yapılan açıklamaya bakarak, eğitimlere Türkiye Yeşilay Cemiyeti Havza Koordinatörü ve Edirne Eş ve Toplumsal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Sebahattin Bilgiç, Edirne Yeşilay Şubesi Eş Alt Kurul Başkanı ve Edirne Müftü Yardımcısı Zeynep Kaya Demirtaş sarıklı ve öğrenciler katıldı.

Eğitimler Edirne Yeşilay Şubesinde memur eksper personeller ile Edirne Karı ve Toplumsal Hizmetler Müdürlüğünde işyar ruh bilimci Kahkaha Makul aracılığıyla gerçekleştirildi.

Gerçekleşen eğitimlerde 908 öğrenciye ulaşılarak Türkiye Bağımlılıklar ile Savaşım çalışmaları kapsamında farkındalık oluşturuldu, bağımlılıklar ile ilişik el ilanı afiş ve broşürler gözyaşı gruplarına akla yatkın adına öğrencilere dağıtıldı.

Share: