Batman’da heyecanlı Yengi Bayramı kutlaması

30 Ağustos Zafer Bayramının 100. sene dönümü kutlamaları Batman’da coşkuyla kutlandı. 30 Ağustos Utku Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nün 100. sene dönümü dolayısıyla kutlama alanına mevrut vatandaşlar hararetli kutlamaya Türk bayraklarıyla keyfiyet kattı.

Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Uray Başkanlığı çelenklerinin Atatürk büstüne sunumuyla başlayan tebrik programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra vilayet binasında tebrikat törenine geçildi. Il makamında gerçekleştirilen tebrikat töreninde Batman Valisi ve Belediye Başkanvekili Ekrem Canalp, askeri erkan, amme çalım yöneticileri, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşların tebriklerini kabul etti.

Turgut Özal Bulvarı, valilik karşısında bitmeme fail kutlama programında Batman Valisi Ekrem Canalp, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İhsan Kaplan ile gelişigüzel tören aracıyla askeri birlikleri ve vatandaşları selamlayarak bayramlarını kutladı. Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos mesajının okunmasının arkası sıra tebrik töreni, Çekicilik Kontrol Üsteğmen Emre Göktaş eliyle günün mazmun ve önemini tamlayan konuşmasıyla devam etti. Öğrenciler yoluyla okunan şiirler ve folklor gösterisinin arkası sıra program geçit töreni ile sona erdi.

30 Ağustos Galebe Bayramı kutlama programına; Vali Canalp’in birlikte eşi Ayten Canalp, Garnizon Komutanı Liva İhsan Kaplan, Cumhuriyet Başsavcısı Kasıt Şahingöz, protokol üyeleri, askeri erkan, amme hava yöneticileri, politik partilerin yöneticileri, şehit yakınları, gaziler ile STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. – BATMAN

Share: