Davutoğlu’na Veca Yanan Tıpkı Maraba: “Ekincilik Bu Halkın Can Damarı. Çiftçilerden Vazgeçtilerse Rastgele Molekül Bitmiş Demektir”

Ati Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İstanbul Silivri ilçesinde esnaf ve vatandaşları dinledi. Ekinci olduğunu belirten benzeri yurttaş “Benzinle sulama yapıyoruz. Bu benzinle tığ artık sulama yapamıyoruz. Ben örneğin seneye rençperlik yapmayacağım. Bırakacağım. Benim kabil niceleri var. Elbette zenginlerin gemilerine o benzen sıkıntılı veriliyorsa çiftçiye de bir fiyattan versinler… Tarım bu halkın birey damarı. Çiftçilerden vazgeçtilerse gelişigüzel madde bitmiş demektir” diye konuştu.

“TEHALÜF OLARAK SİZLER ÜSTELIK BİRLEŞİN, BİR ŞEYLER YAPIN”

Ati Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Silivri’dahi ilçesinde esnaf ve vatandaşları dinledi. Davutoğlu’nun dinlediği ayrımsız esnaf, “Güzeşte dönme televizyonu izliyorum, Sayın Reisicumhur diyor kim ‘2053 vizyonumuza yaklaşıyoruz’, tığ 2023’ü iple çekmeye çalışıyoruz. Sizlerden ricam aykirilik olarak sizler birlikte birleşin, benzeri şeyler yapın. Ben burada esnafım kayırıcı kaçakçıları geliyor dükkanıma, ‘Şu anda mühendisi, öğretmeni, doktoru çaktırmadan yollarla Edirne üzerinden Avrupa’ya gidiyor’ diyor. Hakeza benzeri husus peki mu? Öz ülkemden, vatanımdan ben elbette kaçıp gideyim? Muhalefet adina istek ediyorum birleşin daha çok” diyerek dert yandı.

“ARTIK BIÇAK KEMİĞE DAYANDI”

Davutoğlu’nun dinlediği benzeri esnaf, “Bundan Sonra bıçak kemiğe dayandı” derken bir apayrı esnaf ise, “Bu büyüklüğünde eş sizin için uğraşıyor. Biz sizin için uğraşıyoruz. Yeter ki çıktı bizim yüzümüzü güldürün” diyerek veca yandı.

“ÇİFTÇİLERDEN VAZGEÇTİLERSE TEMAS ÖZ BİTMİŞ DEMEKTİR”

Davutoğlu’nun dinlediği ve maraba olduğunu söyleyen tıpkı yurttaş ise şunları söyledi:

“Benzinle sulama yapıyoruz. Bu benzinle biz daha çok sulama yapamıyoruz. Ego söz gelimi seneye rençperlik yapmayacağım. Bırakacağım. Benim kabilinden niceleri var. Elbet zenginlerin gemilerine o benzen fasit veriliyorsa çiftçiye da bir fiyattan versinler. Onlardan henüz zir demiyorum kim biz çiftçiliğimizi yapabilelim. ’15 teklik biber olur mu’ diyor, ego bunu 15 liraya para edemiyorum kim iskonto yapayım. İnsanlar dahi çın. evet üretmeyeceğiz ya da fiyatlı satacağız. İkisinden biri evet dahi bırakacağız. Tarım bu halkın duygusal damarı. Çiftçilerden vazgeçtilerse gelişigüzel şey tükenik demektir.”

“DÜZEM KURUMALI SÜT, KUR KORUMALI AĞIZOTU DİYEMİYORLAR”

Davutoğlu dahi “Düzem Korumalı Tevdiat diyorlar amma kur korumalı motorin diyemiyorlar evet dahi kirat korumalı tezek diyemiyorlar. Kirat korumalı yem diyemiyorlar” sözleriyle çiftçiye destek verdi.Share: