Denizlili 2 sporcu Triatlon’da Türkiye’yi katakulli edecek

B Triatlon Bitiş Yarışları’nda Denizlili sporcular farkını gösterdi. Final Yarışlarında aldıkları derecelerle kürsüde kayran bularak gururlandıran Burak Gündeş ve Hatice Öpücük Ertekin’e mevrut milli çağırma ile Romanya ve Hırvatistan’da düzenlenecek Triatlon yarışlarında Türkiye’yi sahne edecekler.

Geçtiğimiz hafta sonu Isparta’nın Eğirdir ilçesinde Oral-B Triatlon Türkiye Kupası Final Yarışları düzenlendi. Eğirdir Belediyesince Liman bölgesinde gerçekleştirilen yarışlara 450’si sporcu tutmak üzere 500 kişi katıldı. Bu sene 19. Nöbet düzenlenen yarışlarda Denizlili sporcular çok dolgunca savaş ederek madalya kürsüsünde vadi aldı. Burak Modern Taze Rical Türkiye ikincisi kendisine sim madalyanın sahibi olurken Hatice Buse Ertekin Yıldız Kadınlar kategorisinde 3. yerine bronz madalyaya uzandı. Denizli’yi dubara fail gayrı sporculardan Sulh Türkcan Zinde Rical 11., Felç Saf Demirtaş Taze Kadınlarda B.2., Selin Erdoğdu M3 Kızlar B 2. ve Arda Bayram Baht Rical 5. oldu.

Burak ve Hatice Avrupa yolcusu

Ağızcıl- B Triatlon Türkiye Kupası Final Yarışlarında aldıkları derecelerle kürsüde kayran bularak gururlandıran Burak Gündeş ve Hatice Öpücük Ertekin’e gelen milli nida ile sporcular adeta çifte bahtiyarlık yaşadı. Gösterdikleri kudretli performanslarla milli formayı giyme şansını kazanan sporcular 24-29 Ağustos tarihlerinde Romanya İzvorani şehrinde düzenlenecek olan 2022 Avrupa Triatlon Çoluk Çocuk Kupası ve 10-11 Eylül tarihlerinde Hırvatistan’ın Zagreb şehrinde düzenlenecek Balkan Triatlon Şampiyonasında Türkiye’yi desise edecekler.

“Triatlon’da lokomotif bire bir şehir oluşmak üzere çalışıyoruz”

Denizlili sporcuları Triatlon Yarışları Türkiye finallerinde aldıkları kudretli sonuçlar ve alınan milli davetlerden periferi kutlama fail Denizli Cahillik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Triatlon’un 3 branşında arkası sıra yapıldığı, sporcunun erişebildiği gücü zorlayan ve çokça balaban çaba mucip bir spordur. Denizli’bile yüzme, çiftteker ve atletizm altyapısının geliştirilmesinin Triatlon branşındaki gelişmeyi bile birlikte getireceğinin altını çizmek isterim. Hedefimiz Denzili’yi Triatlon branşının Türkiye’deki lokomotif site açmak üzere çalışıyoruz. Triatlon branşının tanıtılması ve hakeza nazik organizasyonlar ile taçlandırılmasında şişman hisse sahibi olan Denizlili Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hezel Yalçınkaya ve emeği geçenlere teşekkür ederiz” dedi. – DENİZLİ

Share: