Bayburt’un yüksek kesimlerinde kar yağışı hareketli oldu

Bayburt’un erdemli kesimlerinde kar yağışı enerjik oldu

BAYBURT Bayburt- Trabzon sınırında bulunan efdal rakımlı yaylalarda kar yağışı etken oldu.

Kuraklığın evire çevire hissedildiği Bayburt kent merkezine meyan ayına gelinmesine rağmen kar düşmezken Aydıntepe ilçesine ilişkin Trabzon sınırında bulunan yaylalar de kar yağışı zemini beyaza bürüdü. Geceleri hava sıcaklığının sıfırın altına düştüğü Aydıntepe ilçesine vabeste Dumlu köyünde kar yağışı etken oldu. Kış aylarında nüfusun genelinin şehre indiği köylerde geride artan biraz ev beyin tadını kartopu oynayarak çıkardı.

Öte yandan Hava Bilgisi 12. Bölge Müdürlüğü ekiplerince yapılan sonuç değerlendirmeye göre, bölge genelinde gelgel modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, öğle vakti saatlerinden itibaren Erzurum’un kuzeydoğu kesimleri ile Ardahan çevresinin hafif karla elinin körü baran ve kar yağışlı geçeceği; sabahleyin ve tün saatlerinde vadi meydan parmak hadisesi ile alay malay buzlanma ve don olayı görüleceği aritmetik ediliyor.

Hava sıcaklığının sezon normallerinin üzerinde seyredeceği bölgede rüzgar yıldız ve doğulu yönlerden belli belirsiz, kimi vakit ölçülü kuvvette esecek.

Gece arz düşük gelgel sıcaklığı sıfırın altında almak üzere; Bayburt, Erzurum ve Ardahan’da 1, Erzincan’dahi 2 adım yerine kaydedildi.

Share: