Trabzon’da avlanan domestik hamsi 25-35 liradan tezgahlardaki yerini aldı

Trabzon’de tezgahlarda düzlük alan yerel hamsi, 25-35 liradan satışa sunuluyor.

Balık avı sezonunun başlamasıyla Trabzon’üstelik denize açılan tekneler, serencam günlerde ağlarına takılan domestik hamsiyle limana dönüyor.

Ortahisar ilçesi Moloz mevkisindeki balıkçı tezgahlarını süsleyen yerli hamsi, fiyatıyla vatandaşları mutlu ediyor.

Tezgahlardaki domestik hamsinin kilogramı 25-35 liradan almaç buluyor. Antrparantez modül kendisine satılan alabalık 50, palamut ve somon 60, kilo olarak satılan levrek 140, çupra 120, üçkâğıt tavuk balığı 100, istavrit, çinekop ve sargan 65, tirsi ise 40 liradan tüketiciye sunuluyor.

“İnşallah artık olacak, sezon bereketli geçecek”

Balıkçı Şanlı Ofluoğlu, AA muhabirine, evcil hamsinin kullanılmamış yıpranmamış çıkmaya başladığını söyledi.

Hamsinin şimdilerde tombullaşmaya başladığını tamlayan Ofluoğlu, “Kavim hep Trabzon’da domestik hamsiyi bekliyordu. Şu anda Trabzon hamsisi tezgahlardaki yerini aldı ve 25 liradan satışa sunuyoruz.” dedi.

Ofluoğlu, hamsinin bollaşmasını beklediklerine belen ederek, “İnşallah daha çok olacak, mevsim eli nimetli geçecek. Bekliyoruz. Biz de gelişigüzel ahit müşterilerimize bereketli ve gailesiz balık yedirmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Mehmet Fert Örseloğlu da balık avı sezonunun mebzul başladığını dile getirerek, vatandaşın özlediği ve beklediği evcil hamsinin tezgahları süslemeye başladığını kaydetti.

Örseloğlu, ilerleyen günlerde hamsinin bollaşmasını beklediklerini bile sözlerine ekledi.

Share: