Başbuğ Kültürlü, şampiyonu ağırladı

AK Fırka Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Entelektüel, Afyonkarahisar’de planlı Wushu Kung Fu Balkan Şampiyonasında Wushu Sanda şampiyonu olan Zeynep Kaplan’ı ağırladı. Taze sporcuyu tebrik eden Başbuğ Görgülü, Acun Kız Çocukları Gününde mevrut bökelik müjdesiyle büyük benzeri gurur ve bahtiyarlık yaşadıklarını dile getirdi.

SELIM Fırka Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Vazıh, Afyonkarahisar’dahi gerçekleştirilen 5. Münhal Wushu Kung Fu Balkan Şampiyonasında rakiplerini yenerek Wushu Sanda branşında böke olarak madalyayı Seferihisar’a getiren Zeynep Kaplan’ı makamında ağırlayarak kutlama etti.

Seferihisar’ın Ulamış Mahallesi’nde ateş parçası ve Seferihisar Uluslararası İmam Hatip Lisesi 9. Dershane öğrencisi olan Zeynep Kaplan ve bire bir zamanda antrenörü olan annesi Aysun Kaplan ile ahbapça eden Başbuğ Görgülü, “Ağustos ayında Zeynep Avrupa 2.’si olduğunda Balkan Şampiyonasına henüz ferah hazırlanıp böke olacağım diyerek kortej vermişti. Acun Kız Çocukları Gününde şampiyonluk müjdesini getirerek ailesine, tıpkısı ağabeyi adına bana, Seferihisar’a ve Türkiye’ye yaşattığı şişman ayrımsız alım ve mutluluk teşekkürname ederim” diye niteleyerek konuştu.

Acun Kız Çocukları Gününde gelen müjdenin çok manalı olduğunu belirten Başkan Aydınlık, “Bu manalı günde kız çocuklarımızın imkan verildiğinde böyle pir ve iri başarılar elde ettiklerini dercetmek geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor. Tığ Zeynep ile görüşmeye ve ona destek olmaya bitmeme edeceğiz. Deminden uğrunda bakir maçlar ve adamakıllı hedefler var o bu yolculuğa bitmeme ederken biz dahi onun birlikte olacağız” ifadelerini kullandı.

Hedef acun ve olimpiyat şampiyonluğu

Wushu Kung Fu’nun yanı sıra Box ve Kickbox branşlarında da savaş fail ve okuldan artan zamanlarda haftada 7 periyot idman eden Zeynep, 8 yaşından beri savunma sporları yapıyor. Kung Fu Milli Mızıka sporcusu olan Zeynep, Kickbox Milli Takımı için birlikte tedarik yapıyor. Kudretli tevessül etmek üzere çok çalıştığını dile getiren Zeynep Kaplan, hedefinin dünya ve olimpiyat Şampiyonluğu olduğunu ifade etti. – İZMİR

Share: