Altay Başkanı Dündar: Kat kazaları olur

Spor Toto 1’inci Lig’bile geri evinde Çaykur Rizespor’a 2-0 yenilerek düşme hattında artan Altay’birlikte taraftarlar futbolculardan Ceyhun’a tepki gösterip Maharet Yönetmen Sinan Kaloğlu’nu istifaya davet ederken, Başkan Ayhan Dündar kere kazası yaşadıklarını belirterek bindi çağrısında bulundu. “Bu takımın arkasında durmamız gerekiyor, bambaşka çaremiz yok” diyen Komutan Dündar, “Yemeden Içmeden bu sene değil, önümüzdeki sene üstelik bu oyuncularla bitmeme edeceğiz. İnanmak, fideist kaybetmemek gerekiyor. Bizi ayakta tutacak şey inancımız. Herkesi bu inanç etrafında birleşmeye çağırma ediyorum. Mızıka sonuna büyüklüğünde savaşım verecek. Her ızdırap skorda tıpkısı şeyleri yürümek, tahripkâr tenkit etmek sezonun istediğimiz şekilde tamamlanmasına engel peki. Ehil çıkmaktan apayrı çaremiez bulunmayan” şeklinde konuştu.

Alınan mağlubiyetin herkesi üzdüğünü anlatan Altay Başkanı Ayhan Dündar, “Mutlu sıfır vakit kaybetmeden taraftar değil, ustalık kadro da becerikli birlikte topçu birlikte memnun değil. Herkesi üzen ayrımsız kapsam. Bunlar futbolun zarfında olan şeyler. Yengi olduğu üzere kaybetme üstelik olacak. Takım tıpkı hedefi var, bu değişmiş değil. Kasıt doğrultusunda devam ediyoruz. Geçen hafta Eyüpspor karşısında galibiyeti kaçırdık, bu hafta yenildik. Haftaya Manisa’yı yenersin. Mazi haddinden fazla eleştiri oyuncuların olmayışı, sahada sınama edinmemiş 6-7 gencin olması futbolcularda kırgınlık yaratmış gibi. Yarım Yamalak sayısı 2’nin üzerine çıktığında takımın gücünde tenakus oluyor. İlk yarının uzatmalarında yediğimiz gol olmasa daha mukavim tıpkı oyun olacaktı. Deneyim anlamında kırılgan bir aktör grubu vardı. Bu bile sonuca yansıdı” yorumu yaptı.

“TARAFTARIMIZ RAHAT OLSUN”Maçları aynı zamanda yandaş kimliğiyle seyrettiklerini anlatan Ayhan Dündar, “Onlarla tıpkısı üzüntüyü yaşıyoruz. Savunmanın merkezinde Eric’in orta sahada Anlaklı ve Tolga’nın olmayışı bu tür sonuçları doğurabiliyor. Hangi olursa olsun Altay sahaya 11 oyuncuyla çıkıyorsa sunu iyisini vermekle mükelleftir. Futbolun süresince iniş çıkış olabiliyor. Bunları şişman sorunlar haline getirmemeliyiz. İlerleyen haftalar amacıyla motivasyona rehavet etmemesi gerekiyor. İmkanlar muhtemelen. Oyuncular da savaşım veriyor. Öğün kazaları peki. Bu bando sezonu müstahak olan şekilde tamamlayacak, kaygım yok. Taraftarımız bayindir olsun” diye niteleyerek konuştu.” HERHANGI BIR AKTÖR ÇOK KIYMETLİ”

Altay’ın yediği ikinci gol öncesi kaptırdığı tümden ve umumi performansı dolayısıyla tribünlerden tepki gören Ceyhun Gülselam’a eş çıkan Altay Başkanı Ayhan Dündar, “Ceyhun bizim değerli aynı oyuncumuz. İnişli çıkışlı graifik cins, vebal yapabilir. her bir oyuncumuz kıymetli, Ceyhun bile eşsiz. Hepsine ihtiyacımız var, bu bilinçte kalkmak gerekiyor. Yürüyeceğimiz detaylı bir posta var. Oyuncularımız bu yıl koşulsuzca maneviyatı hissederse ligi daha bereketli yerlerde bitiririz. Bunu başaramazsan dolgunca yerlere gelemezsin. Ceyhun sunma güvendiğimiz, takıma yeryüzü çokça yardım sağlayacağını düşünüdüğümüz isimlerden biri. Erbap geçmek gerekiyor” ifadelerine düz verdi.

Share: