Yılmaz: “Mersin Ağacı İdmanyurdu, kentimizin ortak değeridir”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmayan, Sazak İdmanyurdu’nun kuruluşunun 97’nci sene dönümü nedeniyle planlı programa katıldı.

Adnan Menderes Bulvarı üstünde bulunan Sazak İdmanyurdu Meydanı’nda gerçekleşen tebrik kartı etkinliğinde taraftarın heyecanlı tezahüratıyla karşılanan Yılmayan, yeni sezonda Kullanılmamış Mersin Ağacı İdman Yurdu adıyla bitmeme edecek olan takımın heyecanına eş oldu.

Kutlama etkinliğinde konuşan Yıpranmamış Mersin Ağacı İdmanyurdu Spor Kulübü Başkanı Dayanabilen Kesinlikle, “Demin yükselme zamanı” diyen Kulüp Başkanı Salt, Mersin Ağacı İdmanyurdu’nun 97. yıl dönümünü kutlayarak, “Yönetimimiz ile gelişigüzel kortej verdiğimiz Mersin Ağacı İdmanyurdu adını yeniden hesabına getirmiş olmaktan etraf Mersin şehri namına çok mutluyuz. Destek veren herkese teşekkürname ediyorum. Oluşturacağımız görevdaşlık ile elan fazla çalışarak, daha aşkın fedakarlık yaparak hak ettiğimiz yere bilcümle gelişigüzel kavuşacağız. Mersin Ağacı İdmanyurdu hepimizin ortak sevdasıdır. Branş kola, umum ele şampiyonluk için saraka veriyoruz” dedi.

“Kâfi kim aynı olalın, bu arada olalım”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ise Mersin İdmanyurdu’nun 97. yılını coşkuyla kutlamanın nazik heyecanını yaşadıklarını belirterek, “Sazak İdmanyurdumuz, 100. yılında inşallah Süper Lig’bile olacak” diye konuştu.

“Takımımızı, bütün birlikte ahali ele vererek yükselteceğiz” diyen Komutan Yılmayan, Sazak İdmanyurdu’nun tarihi bir derece olduğuna üstelik özen çekerek, “Çok şükür ki Mersin Ağacı’in böyle balaban benzeri değeri ve Sazak İdmanyurdu markası var. Ayrı Ayrı siyasi görüşlere sahip olabiliriz. Değişik içtihat ve dinden olabiliriz, ancak Mersin Ağacı İdmanyurdu, Sazak’de doğan ve doyan herkesin takımıdır. Zümrüdüanka kuşu kabil küllerinden doğmaya müteharrik Sazak İdmanyurdu’na ağırbaşlı veren, düzentileme harcama eden Başkanımız Metanetli Mutlak’ı ve değerli yönetimini tebrik kartı ediyorum. Hem Toroslar Belediye Başkanı adına hem birlikte tıpkısı Mersinli kendisine kendilerine şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Sazak İdmanyurdu’nun, 1925 yılında Üsteğmen Hasan Tahsin ve benzeri hane kırtasiyeci ve esnaf vasıtasıyla kurulduğunu ve bugüne büyüklüğünde geldiğini kaydeden Yılmaz, “15 yıl bir numara ligde mücadele etti ve Sazak’e evire çevire eyyam gösterdi. Allah’ın izniyle biz tıpkısı ve beraber az çok daha güzelce eyyam göreceğiz. 1925 yılından bugüne kadar Sazak İdmanyurdu’na fert veren, iş veren, karşı teri akıtan, aramızdan ayrılan yekpare büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun. Onlar Mersinimiz amacıyla çalıştılar. Yaşamını Mersin İdmanyurdu’na adamış olan sevgili büyüğümüz Hacı Kortej Birinci’ye ve hayatta olan tekmil büyüklerimize dahi teşekkürname ediyorum. Biz bile Dokuz Canlı Başkanımızın başlattığı ateşe inandık, heyecanlandık. Takımımızla alay malay serüvene girdik. Güzeşte sezon Ankara’dahi mutsuz tıpkı maç yaşadık. Üzüldük ama bakir benzeri mevsim başlıyor. Kulüp Başkanımız 7 lime para aktarımı yaptı ve iki şerha elan yapacak inşallah” şeklinde konuştu.

İçel İdman Yurdu Spor Kulübü’ne konaklama ve alıştırma yapabilecekleri Korukent Mahallesi’nde kâin Prof. Dr. Aziz Sancar Bilgisizlik Merkezindeki tesisi tahsis ettiklerini hatırlatan Yılmaz, her hafta 100 genci İçel İdman Yurdu’nun evinde oynadığı maçlarda ağırladıklarını ve Toroslar’dan taraftarları servislerle maça götürdüklerini üstelik söyledi.

Yılmayan, eskimemiş sezonda de Prof. Dr. Ermiş Sancar Toyluk Merkezi’ni Mersin Ağacı İdmanyurdu’na tahsis ettiklerini kaydederek, “Bu şehrin çocuğu adına Mersin İdmanyurdumuza bütün destek verdik ve bindi vermeye bitmeme edeceğiz. Yeter ki tıpkısı ve beraber olalım. İnşallah şampiyonluğu esasen bütün gelişigüzel kutlayacağız” ifadelerini kullandı.

“Mersin İdmanyurdu’nun nesilden nesile omuzlarda taşınması genişlik nazik temennimiz”

Mersin Ağacı Valisi Ali Hamza Pehlivan bile Sazak İdmanyurdu’nun 97. yapı sene dönümünü kutlayarak, “Mersin Ağacı İdmanyurdu’nun henüz birçok yıllar başarılara imza atmasını ve bu kulübün nesilden nesile omuzlarda bildirme yukarılara taşınmasını dilek ediyorum” diyerek konuştu. – MERSİN

Share: