TransAnatolia Rally Raid, Eskişehir’de sona erdi

Bu sene 12’ncisi planlı ve 9 çağ süren TransAnatolia Rally Raid, Eskişehir etabıyla tamamlandı.

Türkiye Makine Sporları Federasyonundan (TOSFED) yapılan açıklamaya bakarak, TOSFED ile Türkiye Turizm Lansman ve Geliştirme Ajansının desteğiyle gerçekleşen organizasyonun başlangıcı 20 Ağustos’ta Hatay’da yapıldı.

Toplam 84 araç ve 115 sporcunun katıldığı TransAnatolia Rally Raid, Hatay, Osmaniye, Feke, Bakırdağ, Melikgazi, Felahiye, Sivrialan, Kayseri, Develi, Aladağ, Çelikhan, Bolkar, Taşkale, Mukaar, Tuz Gölü, Mihalıççık ve Eskişehir etaplarında bütün 2 bin 800 kilometreden oluştu.

Eskişehir Kent Ormanı Ekoturizm Alanı’nda gerçekleşen ödül töreniyle sona muazzez organizasyonun makine kategorisinde, Ahmet Bağce- Erek Bayır birinci, Hüseyin Aldanmaz-Özaydın Dölek ikinci ve Mithat Diker-Erdal Ağızcıl ikilisi ise üçüncü oldu.

SSV kategorisinde, İsrafil Akyüz-Timur Öncü birinciliği, Barbaros Yangın-Mehabetli Osman Kutanoğlu ikinciliği, İtalyan Federico Butto-Martino Albertini çifti ise üçüncülüğü elde etti.

Kamyon kategorisinde yarışan İtalyan Marino Mutti ve Andrea Mazzoleni ikilisi dahi yarışı geçmiş sırada tamamladı. Raid kategorisini kazanan ikili ise Toygar Düzcü-Anıl Gençtürk olurken, Çiğ Hususi-Ayşegül Telli çifti ikinci ve Ahmet Terece ve Ulaş Hisar ikilisi de üçüncü yerine podyuma daha çok.

Share: