Tokatlı kadınlar yer sarsıntısı bölgesindeki kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu ile eşi Ayfer Hatipoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü zımnında Tokat eş kooperatifleri marifetiyle hazırlanan dayanışma sofrasında Adıyaman Gölbaşı’nda depremzede kadınlarla aynı araya geldi.

Vali Hatipoğlu, Gölbaşı ilçesindeki konteyner site önünde planlı programda yaptığı konuşmada, depremin ardından Tokat eş kooperatiflerinin ürettikleri ürünleri hareket bölgesine gönderdiğini, adeta Niksar’dan Gölbaşı’na su kesimi döşediklerini söyledi.

Acun Kadınlar Günü’nde birlikte Tokatlı kadınların Gölbaşı’ndaki depremzedelerle benzeri araya karışmak istediklerini belirten Hatipoğlu, “Bütün birlikte geldiler. Bu vesileyle Gölbaşı’nda ve ayrıksı kentlerde hayatını kaybeden bütün depremzede kardeşlerimize makro Mevla’dan rahmet diliyoruz. Geride kalanların yaralarının devletimizce arz kısa zamanda sarılacağına inanıyoruz. Taşımalık kenti hazırlamaya devam ediyoruz. Bundan sonraki süreçte bölgedeki depremzede kardeşlerimizi konteynerlerde konuk edeceğiz.” dedi.

Ayfer Hatipoğlu ise depremde hayatını kaybedenlere Cenabıhak’tan yağmur, yakınlarına başsağlığı, yaralılara üstelik felah dileyerek, “Bu balaban felaketi Cenabıhak benzeri henüz göstermesin. Tokatlı avrat kooperatiflerimizin hazırladıkları yiyeceklerle, ikramlarla sizleri bire bir araya getirmeye çalıştık. Emeği güzeşte arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bu ızdırap günleri bilcümle birlikte geride bırakırız, bu günleri bilcümle alay malay yegâne canevi kendisine aşarız.” ifadelerini kullandı.

İlçede 20 sene ilk de fariza yaptıklarını nâkil Hatipoğlu, “Bire Bir köprü olabildiysek, çözümün bir parçası olabildiysek hangi mutlu bize. Acınızı az buçuk olsun hafifletebildiysek ne mutlu bize.” diye konuştu.

Vali Hatipoğlu ve eşi Ayfer Hatipoğlu, daha sonraları kadınlara karanfil verdi.

Share: