Sıcaktan bunalanlar Hazar Gölü’ne akış etti

Sıcaktan bunalanlar Sulh Gölü’ne akın etti

ELAZIĞ Elazığ’de sıcaklıkların sezon normallerinin üzerinde seyretmesiyle hafta sonunu bile fırsat bilen vatandaşlar, Barış Gölü’ndeki plajlara akış etti.

Elazığ ve bölgesinde çekicilik sıcaklıkları mevsim normallerinin üstünde seyretmeye devam ediyor. Sıcaktan bunalan ve ferahlamak talip vatandaşlar ise hafta sonunu üstelik vesile kasten Barış Gölü’nün kıyısında kâin plajlara akış etti. Özellikle Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Bitlis, Mardin ve Batman başta koyulmak üzere çevre illerdeki vatandaşlar, denize ırak olmaları dolayısıyla Hazar Gölü’nü tercih ediyor. İki ada ve gizli kenti mevcut Sulh Gölü çevresi, otelgarni, dinlenme kampı deri alanları ile tatilcilerin flaş mekanı oldu. Akdeniz ve Veli sahillerini aratmayan Sulh Gölü’nde tatilcilere şezlong, güncek, bahir bisikleti, havza turu gibi imkanlar dahi sağlanıyor.

Havanın ısıdam olduğunu belirten Emrullah Etkili, ” Diyarbakır’dan buraya açılmak üzere geliyoruz. Sivrice evire çevire ayrımsız düzlük. Çocukları getirdik, gezdiriyoruz. Onlar amacıyla farklılık oluyor. Dokunaklı havalarda buranın havası bize çok mebzul geliyor” dedi.

Tuğba Girgin, “Elazığ’dan geldim. Hava ve Sivrice çok fena hâlde. Bu yıl sıcak gidiyor. Gölde serinliyor ve iyice espas geçiriyoruz. Kavim Antalya’ya İzmir yahut Muğla’ya müracaat etmek adına burayı tercih edebilir. Yatırımlar yapılabilir” diye niteleyerek konuştu. Sivas’tan geldiklerini nâkil Bulunmaz Duranay ise “Eşim Elazığlı, tatili fırsat bilerek buraya geldik. Hava sıcak. Kesim anlımda dahi Elazığ hamam ayrımsız şehrimiz. Bizde açılmak anlamında kaçamak kendisine buraya geldik” şeklinde konuştu.

Share: