ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyeleri şarkıcı Gülşen’in ifadelerini kınadı

Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Karabük ve Zonguldak’ta, şarkıcı Gülşen’in imam dil cambazı okulları ve mensuplarına müteveccih ifadelerine tepki gösterildi.

Sakarya’da Orhan Cami uğrunda planlı basın açıklamasında kol namına konuşan Sakarya İmam Hatipliler Derneği Başkanı Yahya Bakır, önder hatip okullarının, eğitim bilimi hayatına şımarıklık katan ve ibdai ayrımsız eğitim modeli namına geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştiren kurumlar olduğunu söyledi.

Bakır, imam dil cambazı okulu mezunları ve mensupları yerine farklı meslek türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere yönelik gelişigüzel kalem ayrıştırıcı yaklaşımı bed ve aheste gördüklerini belirterek, “Gülşen isimli ayrımsız şahsın dinleti sırasında imam hatip okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere müteveccih tuhaf itham ve iftiralarda bulunması toplumu hüveyda kin ve düşmanlığa sevk etmektir. İmam dil cambazı okullarının mensuplarına ve mezunlarına, bir zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu bed ithamı ve iftirayı bahis konusu şahsın kendisine aynıyla iade ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Zonguldak

Zonguldak Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Zekeriya Uçar, kent merkezindeki Madenci Anıtı uğrunda yaptığı açıklamada, mortocu hatip okullarının, ülkenin gelişmesine katkı sunan, milli bağlantı ve beraberliği önceleyen, toplumda bağlılık, gocunmak ve tolerans ikliminin oluşmasına katkıları olan eğitim bilimi kurumları olduğunu söyledi.

Uçar, mortocu dil cambazı okullarının seçme kalem politik ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacağını vurgulayarak, “Fakat kimi zaman özlük çıkarları amacıyla takma ruzname tasarlamak isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, taşlama ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran zavallı kişiliklere üstelik üzülerek şahit oluyoruz.” dedi.

Şarkıcı Gülşen’i ifadeleri dolayısıyla kınadıklarını dile getirerek, bunu sineye çekmeyeceklerini ve ünsiyet uğrunda adisyon soracaklarını kaydetti.

Kocaeli

Kocaeli’da adliye uğrunda toplanan katılımcılar namına konuşan Kocaeli İmam Dil Cambazı Mezunları Derneği (KİHMED) Başkanı Yüksek Küçükkeskin, mortocu dil cambazı okulu mezunları ve mensupları namına değişik okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere müteveccih seçme kalem ayrıştırıcı yaklaşımı tuhaf ve korkulu gördüklerini söyledi.

İmam dil cambazı okullarının herhangi bir tip siyasal ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacağını belirten Küçükkeskin, mortocu dil cambazı okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığı çabuk kınadıklarını sözlerine ekledi.

Karabük

Karabük Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hasan Sebep, yaptığı yazılmış açıklamada, önder dil cambazı okullarının Türkiye’nin eğitim hayatına şımarıklık katan ve özgün bir yetişek modeli kendisine geçmişten bugüne milyonlarca öğrenci yetiştirdiğini bildirdi.

İmam hatip okullarının Türkiye’nin gelişmesine ulama sunan, milli kontak ve beraberliği önceleyen, toplumda bağlılık, utanmak ve tolerans ikliminin oluşmasına katkıları olan terbiye kurumları olduğuna meni eden Yıldırım, şöyle devam etti:

“Fakat arada sırada öz çıkarları amacıyla takma ruzname rekzetmek isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran güçsüz kişiliklere üstelik üzülerek şahit oluyoruz. Gülşen isimli benzeri şahsın dinleti sırasında mortocu hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere müteveccih bed itham ve iftiralarda bulunması toplumu aşikâre garaz ve düşmanlığa gönderme etmektir. Özlük için hukuki işlem yapılması için cürüm duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız.”

Bolu

Bolu Adliyesi uğrunda toplanan Bolu Önder İmam Hatipliler Derneği (BÖLİMDER) üyeleri yerine konuşan derneğin başkanı Hüseyin Altındağ, şarkıcı Gülşen’in sanatçı kimliğinin altına sığınarak hadsizce konuşmalar yaparak önder hatiplileri karalayama çalıştığını tabir etti.

Altındağ, Gülşen’in konuşmalarına karşı Türkiye’nin 81 ilinde mevcut önder hatipliler dernekleri yerine eş anlı basın açıklaması ika ve Gülşen hakkında yanlışlık bulunma kararı aldıklarını belirtti.

İmam dil cambazı liselerinin başarısının serencam yıllarda serian arttığına dikkati çeken Altındağ, “İmam hatipliler bu ülkeye on paralık ihanet etmedi. Yıldırı örgütleriyle tıpkı olmadı. FETÖ kapsamında tek antlaşma tıpkısı şeyin altına girmedi. Alnının akıyla yürümeye bitmeme ediyor. Bu toplumun, camianın, ümmetin mortocu dil cambazı liselerinden yetişen nesillere çokça ihtiyacı var.” değerlendirmesinde bulundu.

Düzce

Düzce Önder İmam Hatipliler Derneği Başkan Yardımcısı Fatih Sebep, dernek binasında gerçekleştirilen matbuat açıklamasında, önder hatip okullarında okuyan öğrencilerine yönelik değme türlü ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve bati bulduklarını belirterek, hanende Gülşen’in ifadelerini kınadıklarını tabir etti.

Öte yandan farklı illerdeki cemiyet üyeleri, konuyla ilişkin yanlışlık duyurusunda bulundu.Share: