Sakaryaspor, teknik direktör Serkan Özbalta ile sözleşme imzaladı

Spor Makat 1. Grup ekiplerinden Sakaryaspor, maharet yönetmenlik görevine getirilen Serkan Özbalta ile sözleşme imzaladı.

Yeni Sakarya Atatürk Stadyumu’nda Özbalta, Kulüp Başkanı Cumhur Tüvana ve yetkililerin katılımıyla kendisini 1,5 yıllığına yeşil-siyahlı renklere bağlayan anlaşmayı imzaladı.

İmza töreni öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tüvana, deplasmanda farklı kaybedilen Bodrumspor maçının ardından ustalık direktör İlker Püren ile yolların ayrılmasına ait değerlendirmelerde bulundu.

Güre, baskıyı kaldırmanın tahakküm olduğunu fakat süreci yönetebildiklerini dile getirerek, “Neticede gönderdiğimiz hocanın ikinci ile arasında 2 benek ayırt var. Yitik ayrımsız şey yok. Amma sorunu bitmeme ettirip kangren haline gelmemesi üzere böyle ayrımsız değişmeyen aldık.” dedi.

Özbalta’yı, Keçiörengücü’ndeki görevinden bu yana strateji ettiklerini anlatan Tendürüst, “Hocamızın tehyiç etmek istediği baziçe, sevdiğimiz baziçe. Taraftarımızın hoşlanacağı baskılı, önde saldırı futbolu. Belirgi düzlük tıpkı ayak topu. Baskılı, tempolu, coşkulu tıpkısı oyun istiyoruz tığ. Bunu üstelik sağlayacağına inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Özbalta : “Bu kent futbolu biliyor”

Özbalta üstelik şişman aynı topluluk olan Sakaryaspor’dahi kendisine görev verilmesinden muhit serencam etap mutlu olduğunu dile getirdi.

Sakaryaspor’un gelişigüzel devir bir numara sırada çıkabilecek oyunu sergilemesi gerektiğini tabir fail Özbalta, “Bizim birlikte buraya gelme amaçlarımızdan biri buydu. Burada balaban tıpkı futbol şehri. Bu şehre müstahak futbol anlayışı var. Takımın önünde detaylı tıpkısı maraton var. Alçak maçların oynanacağı döneme girilecek.” diyerek konuştu.

Özbalta, kazanılacak başarılarda ustalık ekip ve yönetimin beraberinde taraftarların ve basının bile payı olacağını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Takım yer ortamında uğraş etmeli, dolgunca baziçe oynamalı. Sahada felsefesinin, organizasyonlarının olması gerektiğine inanıyorum. Emprovize oynamamalı, sahadaki oyuncuların düşünülerek akıntı etmesi gerektiğine inanıyorum.

Hem acun hem Avrupa futbolunda, hele serencam 15 yıla mühür vuran liglerdeki takımlara baktığınızda, daha çok irticalen oyunun kaybolduğunu, taç atışında, kornerler, hücumda, dönüşlerde herhangi bir şeyde organizasyonların bulunduğunu görüyorsunuz. Biz, arkadaşlarımızın bunu sahaya yansıtmasına yardımcı olacağız. Ben şundan çok umutluyum, bu kent futbolu biliyor.”

Share: