BENDE-Türkiye maçının arkası sıra

Türkiye Uçan Top Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, A Milli Karı Uçan Top Takımı’nın, FIVB Dünya Şampiyonası’nın çeyrek finalinde ABD’ye 3-0 yenilerek turnuvaya veda etmesine ilgilendiren, “Rakibin üstünlüğünü kabul ettik. Fakat önümüze bakacağız. Emeği sabık, günlerini harcayan, ülkesi üzere çalma döken herkese haddinden fazla teşekkür ediyorum.” dedi.

Üstündağ, maçın peşi sıra AA muhabirine yaptığı açıklamada, şiddetli serencam ve dağ voleybolla FIVB Voleybol Şampiyonası’na veda ettiklerini söyledi.

Erkek Uçan Top Milli Takımı’nın dahi Gliwice’deki salonda ABD’ye 3-2 yenildiğini anımsatan Üstündağ, şu ifadeleri kullandı:

“Onlar mücadeleyle yenilmişti. Amma bugün kızlar üzere tıpkı şeyi söyleyemem. Çokça savaş edemedik. Bana göre rakibin üstünlüğünü akseptans ettik. Fakat önümüze bakacağız. Emeği sabık, günlerini harcayan, ülkesi için ter döken herkese haddinden fazla teşekkürname ediyorum. İnşallah bakacağız, nerede ne eksiğimiz var. Mart ayından sonradan kâh takviyeler olacak. Önümüzdeki sene Avrupa şampiyonası, olimpiyat elemeleri, olimpiyatlar ve 2026 Acun Şampiyonası var. Işler bitmiyor.”

Giovanni Guidetti ile ait tıpkısı soruya Üstündağ, şu yanıtı verdi:

“Giovanni Guidetti ile teferruatlı yıllardır bizimle çalışıyor. Akıbet sene kulüpler bazında 5 yürek vardı, 5 kupanın birlikte sahibiydi. Dünyada ve Avrupa’bile kendini ispatlamış ayrımsız antrenörümüz. Hataları var mıdır namevcut mudur, muhakkak bunları kendi içimizde danışma ederiz. Şu anda bile gündemimiz çeyrek altın finalde elendik, bizim üstelik tıpkı eksiğimiz varsa biz üstelik kendimizi değerlendiririz. Çekinecek biri değiliz. Ayrımlı tıpkısı federasyon yapımız var. Benim değişik bire bir riyaset imal, bir duruşum vardır. Onu tartışacak, konuşacak benzeri sürecin olduğunu birlikte düşünmüyorum. Tek tıpkısı şey arzu ediyorum. Sonuç günlerde moda olan yapmacıklı hesaplarla bu evlatlarıma taşlama edenleri kınıyorum. O hakareti edenlerin, sahtekarların yazılarını retweet eden camiadaki insanları bile kınıyorum. Devir birlik zamanıdır. Bu değerlerimize cemaat balkon zamanıdır.”

Üstündağ, organizasyonu, Arsıulusal Voleybol Federasyonu (FIVB) dahil kimsenin beğenmediğini dahi sözlerini ekledi.

Guidetti: “Biz bildirme iyi performansımızı ortaya koyamadık”

A Milli Karı Uçan Top Takımı Başantrenörü Giovanni Guidetti ise ABD’nin bereketli oynadığını vurgulayarak, “Şu ana kadarki arz ongun maçlarını oynadılar. Biz en ferah performansımızı ortaya koyamadık. Rakibimizi karşılamakta, akın yapmakta ve bloklarda zorlandık. Bunlar dahi fark yarattı.” değerlendirmesini yaptı.

Organizasyondan memnuniyeti sorulan Guidetti, “Organizasyonda şikayet edecek tıpkı şeyimiz yok. Gelişigüzel zamanki kabil yakın olduğumuzu gösterdik ama yeterince andıran değildik. İyi olduğumuz ve yeterince ongun olmadığımız şeyler üzerinde düşünmemiz gerekiyor.” yanıtını verdi.

Share: