MHP’nin ‘Anlatma ve Aydınlatma’ toplantıları Batman’da bitmeme ediyor

Ulusalcı Akıntı Partisi’nin (MHP) “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Anadolu-Üslup ve Tenvir Toplantıları” programları dahilinde Batman’a mevrut Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Mebus Tamer Osmanağaoğlu, Sason ilçesinde ciddi ilgi ile karşılandı.

Sason ziyaretinde kaymakamlık girişinde MHP Sason İlçe Başkanı Fikret Delicesine, YANLIŞSIZ Öğür İlçe Başkanı Avni Saika ve çokça sayıda partili tarafından karşılanan MHP Umumi Kâtip Yardımcısı ve İzmir Mebus Tamer Osmanağaoğlu, ilçede geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp aksesi sonucunda hayatını kaybeden MHP eski kaza başkanı İhsan Yalçın’ın ailesi ile ayrımsız araya gelerek kelle sağlı dileğinde bulundu. Peşi Sıra Düzenlilik korucularıyla dal bölgesinde bir araya mevrut Osmanağaoğlu, orada kâin asayiş korucularıyla benzeri süre dostça etti. Sohbetinde asayiş korucularının bölgede avangart gösteriş konumunda olduğunu belirten Osmanağaoğlu, Batman ve belde illerinde PKK’lı teröristlerin güç rüyası haline gelen asayiş korucularının insan haklarının iyileştirilmesi konusunda MHP’nin çalışmaları olduğunu söyledi. Peşi Sıra ilçe merkezinde esnaf ziyaretlerinde bulunan Osmanağaoğlu, İlçe meydanında vatandaşların ülkü ve taleplerini kulaktan orada aynı enformasyon yaptı. Konuşmasında Altılı Ganyan masanın etrafında toplananların elan kişi sorunlarını çözemediğini belirten Osmanağaoğlu, “Bunlar daha öz içlerinde habitat düzenini çözememişken ülkenin sorunlarını elbette çözecekler. Bunlar şu anda neyi konuşuyor biliyor-musunuz. HDP’yi alsak kimleri kızdırırız, almasak birtakım gücendiririz. Bunlar, bunun hesabı içindedir. Bunların projeleri, hayalleri yok. Bizim MHP olarak adayımız mahsus, yolumuz mahsus. Cumhur ittifakı ile kere yürümeye devam edecek, ülkeye hizmet üstüne üstelik yorulmadan koşmaya bitmeme edeceğiz. Yıllarca kendilerini Kürtlerin temsilcisi kendisine adlandıranlar Batmanlı kardeşlerime zarardan eksantrik ne verdiler. Bu ilçede birçok şehit var bunlar bunu biliyor mu? Biz, bunların ağa babaları olan PKK’yı birlikte hamdolsun bitirdik, bitirmeye bitmeme edeceğiz. Tığ bunu Batmanlılar ile alay malay başaracağız. Imdi hangi kaçacakları yerleri kaldı, nede onlara yardım ve yataklık edecek kimse nede kandıra bilecekleri yurttaş kaldı” dedi.

İlçedeki ziyaretleri dahilinde Sason Şehit Aileleri ve Gazilerle Teavün ve Dayanışma Derneği ile Yücebağ Asayiş Korucuları Derneğinde martir yakınları ve Güvenlik korucularıyla aynı araya mevrut Osmanağaoğlu, iki şehit kardeşi Mutalip Polat’ten derneklerin yürüttükleri cerrahi müdahale hakkında hikmet aldı. Bilgilendirme konuşmasında bölgenin huzurunu düzenlilik korucularına borçlu olduklarını belirten Çelik, korucuların birçok talebinin karşılanmadığını ve bu taleplerin karşılanması amacıyla MHP’nin mecliste gündeme getirmesini temenni etti. İlçe ziyaretleri dahilinde sonuç yerine şehitliği ülfet ederek orada dua eden Osmanağaoğlu, henüz sonradan ilçeden ayrıldı. – BATMAN

Share: