Mersin spor haberleri… Mersin’de düzenlenecek bocce şampiyonalarının tanıtım toplantısı yapıldı

Mersin Ağacı’dahi 1-5 Kasım’da düzenlenecek Dünya Tekler-Muğlak Çiftler Bocce Şampiyonaları’nın (Raffa-Volo) lansman toplantısı gerçekleştirildi.

Vali Uca Hamza Pehlivan, Toroslar Belediyesi, Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu, Sazak Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenecek şampiyonanın Yunus Emre Ekin Merkezi’ndeki lansman toplantısında, kentin pir ayrımsız etkinliğe eş sahipliği yapacağını söyledi.

Organizasyonun kentin tanıtımına ulama sağlayacağını belirten Pehlivan, “Bu yapılanma dünyada ilk kez düzenlenecek. Raffa-Volo olarak tabir edilen iki ayrı dal çabucak Mersin’birlikte ve Türkiye’üstelik değil dünyada bile ilk defa yapılacak. Mersin’dahi yapılmasını önemsiyoruz. Çok iyicene düzenleme olacağını düşünüyorum. 35 ülkeden 300 civarında sporcu, bağımlı beraberindeki takım yetkililerini üstelik düşünürseniz 1000’in üstünde ortaklık bekliyoruz.” diye konuştu.

Toroslar Şehremini Atsız Afşın Yılmayan üstelik kaza yerine evire çevire ayrımsız organizasyona karı sahipliği yapacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Arsıulusal Bocce Konfederasyonu ve Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Bahtiyar Türkmen bile dünya bocce tarihinin arz heybetli organizasyonu diyebilecekleri aynı faaliyeti gerçekleştireceklerini ifade etti.

Organizasyonun önemine değinen Türkmen, şöyle bitmeme etti:

“Boccenin 3 ayrımlı disiplini var. Bu disiplinlerden Raffa ve volo disiplinlerinin dünya şampiyonası 1940’lı yıllardan beri yapılıyor. İlk el ikisi bire bir arada yapılacak. Bu disiplinler çok sporlu organizasyonlarda aynı arada yapılıyor ama bu organizasyonlara genellikle sınırlı sayıda sporcu katılıyor. Onlardan birisi 2013’te Sazak’üstelik yapılan Akdeniz Oyunları’ydı. Orada boccenin 3 disiplini de yapılmıştı. Çokça şanlı bu organizasyonda ilk defa eş anlı yerine boccenin iki disiplinini bire bir arada yapacağız.”

Türkmen, Uluslararası Bocce Konfederasyonu’nun 3 Kasım’birlikte umumi asamble toplantısının olacağını hatırlatarak, başkanlığa yeniden namzet olduğunu söyledi.

Milli sporcu Mehmet Duygusal Andıran birlikte milli mızıka olarak işlerini iyi işleyen tıpkısı ekipten oluştuğunu belirterek, “Kendimi amade hissediyorum. Kişi evimde, temas şeyin başladığı yerdeyim. 10 yıl ilk burada başlamıştım. 10 yıl bilahare ne kadar geliştiğimizi herkese izah etmek istiyoruz. İyi çalıştık, sonucunun birlikte gür olmasını diliyorum.” dedi.

Milli sportmen Emre Mecit dahi kendilerini destekleyenlere teşekkür ederek, şampiyonada muvaffakiyet hedeflediklerini kaydetti.

Share: