CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, Demirtaş afişinin uğrunda gösteriş vermesine Bahçeli’den reaksiyon: Türkiye’ye düz kıraat küstahlığı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde gittiği Elazığ’da, ziyaretin derakap öncesinde kentin kâh noktalarına Kılıçdaroğlu ve CHP’li vekillerin elan ilk kullandığı ifadeleri içeren afişler asıldı. Bu afişlerde ” Diyarbakır, Kürdistan’ın tıpkısı parçasıdır, “Ne yazık kim Türkiye Azerbaycan’a müzaheret ediyor” ve ” Selahattin Demirtaş’ın göğsüne haysiyet madalyası takacağım” üzere cümleler kayran aldı.

KILIÇDAROĞLU UĞRUNDA ŞATAF VERMİŞTİ

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise kendisine yönelik aksülamel üzere asılan bu afişlerle gurur vererek “Erkek Kemal’in şehre ziyaretini teşvik etmek için, seçme yeri bunlarla donatmışlar. İnanın genelde tek umursamam Saray provokasyonlarını; fakat ateş olan husus şu ki, bu kaput provokasyonlar yapılırken, yurttaşlarımızın alıngan kalplerinin hangi olacağını kimse düşünmüyor” ifadelerini kullanmıştı.

BAHÇELİ’DEN KABA TEPKİ

MHP Genel Başkanı Oran Bahçeli, “2023’e Doğru: Aday Galiba, Değişmeyen Kemiksiz” ünlü bariz çekicilik toplantıları kapsamında Erzurum’üstelik yaptığı mitingde Kılıçdaroğlu’nun o afişlerden birinin uğrunda foto çektirmesine üstelik değindi.

Bahçeli açıklamalarında şunları söyledi:

“Kılıçdaroğlu önceki konuşmasında, ‘Selahattin Demirtaş’ın Osman Kavala’nın erkin bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız’ demişti. Lan Kılıçdaroğlu bu yetkiyi nereden alıyorsunuz? Kimlere kanaat veriyorsunuz? Cezaevinde bulunan aynı yıldırı suçlusunu elbette dışarı çıkaracaksınız? Söyleyin bana, Demirtaş PKK’lı değil mi? Demirtaş yarıcı değil mi?

“GAKKOŞLAR DERSİNİ VERDİ”

Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde Elazığ’a gitti, Gakkoşlar dersini verdi. Kılıçdaroğlu’nun Demirtaş’a haysiyet madalyası takacağım sözü açıklanmış edildi. CHP’li bire bir milletvekilinin ve ayrımsız zamanda Kılıçdaroğlu’nun aut siyasa başdanışmanının Türkiye maatteessüf Azerbaycan’a yardım ediyor diye niteleyerek yaptığı açıklama da gözler önüne serildi. Bu pankartlarda yazılanların hepsi doğrudur, antrparantez henüz ilavesi vardır.

“TÜRKİYE’YE MEYDANA KIRAAT KÜSTAHLIĞI”

Bile Kılıçdaroğlu’nun Demirtaş’a izzetinefis madalyası takacağım sözünün bağlanmış olduğu afişte yordam vermesi, ‘barışacağız’ demesi, Türkiye’ye düz kiraat küstahlığıdır. Afiş önünde paylaştığın ışık, PKK’lı teröristlerle ortada olmaksızın çektirilmiş ocak fotoğrafıdır. Yurt haini Demirtaş’a minnet görüntüsü, seninleyim mesajıdır.”Share: