Avrupa şampiyonu zinde kızlar çiçeklerle karşılandı

İspanya’nın Mallorca şehrinde planlı Avrupa Çoluk Çocuk (Eş) Bocce Petank Şampiyonasında zihayat kızlar, Avrupa Şampiyonu oldu.

İspanya’nın Palma da Mallorca kentinde 6-09 Ekim 2022 tarihlerinde planlı Avrupa Ümitler ve Çoluk Çocuk (Avrat-Eş) Bocce Petank Şampiyonasında 20 ülke takımı yarıştı. Rabia Vuzuh Uzunay, Büşranur Uzun, Deste Delice ve Merve Karakaya’dan oluşan milli topluluk kol maçlarının ardından sonuç sekize kalma başarısı gösterdi. Nısıf finalde şampiyonanın favorisi Fransa ile karşılaşan Milliler, 8-2 geriden gelip karşılaşmayı 13-11 kazanarak finale daha çok. Şakak Fransa’yı devre dışı bırakan canlı millilerin rakibi finalde İngiltere oldu.

Şampiyonluk maçında İngiltere ile karşısında katlanılamaz bir özgüven ve hırsla sahaya çıkan zihayat milli mızıka, bu maçı bile 13-8 kazanarak kızıl madalyanın sahibi oldu. Kazanılan Avrupa Şampiynoluğu, mutluluk tarihinde kadınlarda ilk defa Bocce Petank branşında arsıulusal ayrımsız başarı kendisine tarihe geçti.

“Duygularımız tanım edilemez”

Avrupa Şampiyonu milli topluluk Denizlili Antrenörü Bülent Neşe, şampiyonluğun geliş hikayesini paylaştı. Geçtiğimiz yıl Milli Topluluk beceri kadrosuna nida edilen Çalıştırıcı Alay, şampiyonaya çok ongun hazırlandıklarını, bando yerine hırsla ve inançla motive adına İspanya’ya gittiklerini söyledi. İddialı ve it canlı rakiplere rağmen oyuncularının Ay belirgin formayı taşımanın sorumluluğuyla ülkemize Avrupa Şampiyonluğu kazandırdığını belirten Sevinç, İstiklal Marşını okutmanın ve Türk Bayrağını dalgalandırmanın gururunu yaşadığını söyledi.

Molla Ahmetlerden çıkıp İspanya’birlikte Avrupa şampiyonluğuna

Bocce Milli Takımının Denizlili kaptanı Merve Karakaya, beş sene önce tanıştığı Bocce branşıyla uluslararası başarıda behre sahibi oldu. Pamukkale Belediyespor Kulübü sporcusu olan 16 yaşında ki Merve, Babadağ’ın Mollaahmetler Mahallesinden çıkıp ayyıldızlı formayı giyerek ve konusunda Avrupa Şampiyonluğu unvanı ile benzer bire bir başarıya imza attı. Millilerin bando kaptanı Merve Karakaya ve Milli Mızıka Antrenörü Bülent Alay, Çardak Havaalanında ve Molla Ahmetler Mahallesinde yakınları ve ekol arkadaşları eliyle çiçeklerle karşılandı.

“Bocce’de millilerimiz gün yazdı”

Bocce’bile Tendürüst Milli Takımın Avrupa Şampiyonluğu sonrası Toyluk ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, sporcuları ve Milli Mızıka Antrenörlerini kutladı. Denizlili Milli Sporcu Merve Karakaya ve Çalıştırıcı Bülent Alay’e yaşattıkları alım üzere teşekkür eden İlman, ülkemize kazandırılan bu başarıda emeği geçenleri kutladı. – DENİZLİ

Share: