Malatya TSO üyelerinin yıllar süren davaları beş altı hafta içinde sonuca ulaşacak

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), üyelerine iştirakçi-çalıştıran, ticari-mütemmim uyuşmazlıklarında mecburi kuzuluk mevrut arabuluculuk hizmeti verecek. MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Aylar, ayrıca yıllar süren davalar Arabuluculuk ve Ikilik Çözüm Merkezimizde biraz hafta içre sonuca ulaşacak. Üyelerimize aynalı olsun” dedi.

İşçi-çalıştıran, ticari ve bitiren uyuşmazlıklarında mecburi ayla gelen arabuluculuk sistemini Bölüm üyelerinin hizmetine sunmak üzere MTSO’da Arabuluculuk ve Maraza Çözüm Merkezi açılıyor.

Başvuruların yüzdelik 70’i anlaşmayla sonuçlanıyor

Kaynak üyelerinin seçkin konuda olduğu kadar türel konularda birlikte beraberinde olduklarının altını çizen MTSO Umumi Heyet Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Çatı kuruluşumuz TOBB bünyesinde faaliyete geçen Arabuluculuk ve Anlaşmazlık Çözüm Merkezleri sayılı Göz ve Borsalarda faaliyete geçti. TOBB Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu ile yaptığımız görüşmede Malatya TSO namına Arabuluculuk ve Ikilik Hal Merkezini Odamızda açarak üyelerimize hizmet sunmak istediğimizi rapor ettik. Iyi olsun Başkanımız bile seçkin tip desteği verdi. Sayın TOBB Başkanımızın birlikte katılımıyla önümüzdeki günlerde Malatya TSO Arabuluculuk ve Sürtüşme Hal Merkezi’nin resmi açılışını gerçekleştireceğiz. Odamızın 2. Katında bakım verecek olan tarz üyelerimize temas tür hukuki konuda müşavirlik üstelik yapacak. Malumunuz işçi-çalıştıran, ticari ve mütemmim uyuşmazlıklarında, arabuluculuk zorunlu arkaç getirildi. Şu an talih genelinde arabuluculuğa mevrut müracaat sayısı, ayda 100 bine nail durumda ve bunların yüzde 70’i anlaşmayla sonuçlanıyor. Genişlik önemlisi da taraflar helalleşerek ayrılıyor. Imdi cümle ticari ihtilaflar merkezimizde, hem henüz çabuk, hem de elan ucuza çözülecek. Aylar ve hatta yıllar süren davalar, burada birkaç hafta ortamında sonuca ulaşacak. Üyelerimize hoş olsun” dedi. – MALATYA

Share: