Bodrumspor, Manisa FK maçı amacıyla temkinli

Spor Küfe 1. Yığın’birlikte 10 puan ve averajla lider durumda kâin Bodrumspor’un ustalık direktörü İsmet Taşdemir, hafta sonu Manisa FK’yi ağırlayacakları müsabakanın stabil geçeceğini söyledi.

Ligin 6. haftasında Manisa FK’yi misafir edecek yeşil-beyazlı kol, hazırlıklarını sürdürdü.

Teknik direktör İsmet Taşdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Ligde birinci, sonuncuyu yener” diye niteleyerek ayrımsız alacak oluştuğunu fakat futbolda böyle bire bir şeyin olmadığını söyledi.

Geride mütezayit hafta Altay’a 2-0 kaybettikleri maça değinen Taşdemir, rakibin geçen seneki Süper Küme kadrosundan 9 oyuncusu bulunduğunu dile getirerek, alt sıralarda olmanın verdiği donuk proses zımnında dayanım ortaya koyduklarını aktardı.

Kadrolarının 30 kişiden oluştuğunu ve gidenlerin yerini doldurabilecek kapasitede isimlere topluluk olduklarını vurgulayan Taşdemir, “Manisa FK maçı zor benzeri müsabaka. Ligdeki hiçbir maç olağan değil. Manisa FK iki hafta geçmiş deplasmanda Yılport Samsunspor’u yendi. Zımnında deplasmanda henüz gani oynayan, metin bir rakip. Tığ birlikte zor aynı takımız. Seçme molekül karşılaşma haset mahsus olacak.” diye niteleyerek konuştu.

Aytemur: “Yolumuzda emniyetli adımlarla devam edeceğiz”

Takımın görmüş geçirmiş defans oyuncusu Ulu Aytemur, geride mütezayit 5 haftada çok şanlı aynı uğraş ortaya koyduklarını anlattı.

Lider olmalarına rağmen serencam maçta bahtsızlık yaşadıklarını kaydeden Aytemur, “Son maçta süre bulduğum dakikalar oldu. Umarım ligin kavrayışsız kalanında henüz aşkın hat şansı bulabilirim. Ego takıma bakir katıldım ama buradaki yassı çokça bol. Haddinden Fazla mutluyuz. Yolumuzda emin adımlarla bitmeme edeceğiz.” açıklamasını yaptı.

Bodrumspor’un ecnebi oyuncularından Dejan Drazic birlikte takımın potansiyelinin olduğunu düşündüğünü anlatım etti.

Ligin henüz başında olduklarını kaydeden Drazic, “Kimi Zaman kayıplar yaşayabiliriz, bu hafta yaşadığımız kabilinden amma bu kayıpları telafi etmemiz için kütle etraflı benzeri maraton. Takımı çok gani görüyorum. İlk geldiğimde hazırlanmam amacıyla beş altı bir müddet vardı. Ego de bunun için hocamdan müddet istedim. Bu süre 4-5 haftalık tıpkı süreydi ve o dahi geçti. Bu karşılaşma itibarıyla oynadım ve fizik adına çıktı oynayabileceğimi hissediyorum.” şeklinde konuştu.Share: